W sezonie 2017 Runmageddon szalał już w Warszawie, Ełku, Gdyni i Myślenicach, a teraz przyszedł czas na Wrocław! W weekend 13 – 14 maja w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się najbardziej ekstremalny bieg z przeszkodami w Europie. Do Wrocławia przyjedzie ponad 5000 fanów biegów przeszkodowych z całej Polski, aby rywalizować na unikatowych trasach.

Mocno nieszablonowe, kolorowe buty na grubej podeszwie bez trudu przyciągają spojrzenie i wzbudzają zainteresowanie wielu osób - również tych niezwiązanych ze sportem. Światowe media obiegły zdjęcia Britney Spears ćwiczącej w butach Hoki czy Stevena Spielberga udzielającego w nich wywiadu podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Zawody pływackie w formacie 50 x 50m akwawit swim night to nowa formuła aktywności w wodzie nie tylko dla pływaków, zawodników PRO, ale również dla amatorów pływania i fajterów przygotowujących się do zawodów m.in. aquathlon, triathlon, spartan race, maratony pływackie.

Przygotowując się do określonych zawodów, podstawową kwestią jest ustalenie intensywności wysiłku, z jaką możemy pokonać dystans na zawodach. To, jak mocno możemy „polecieć” na zawodach, ściśle wiążę się z pracą, jaką wykonamy wcześniej na treningach.

Każdy triathlonista marzy o tym, aby zakwalifikować się na mistrzostwa świata Ironman. Taka przygoda może odmienić życie na dobre. Pamiętaj, że wszystko jest możliwe, choć wymaga dobrej organizacji i dyscypliny. Tak było w moim przypadku i zmotywowało mnie to jeszcze bardziej do ciągłego poprawiania własnych wyników.

Każdy potrafi jeździć na rowerze i biegać. To słaba technika pływania lub strach przed otwartą wodą jest dla wielu barierą przed udziałem w zawodach triathlonowych.Technika odgrywa pierwszorzędną rolę w efektywnym pływaniu. Dlatego trzeba się szkolić. Można samemu, ale skuteczność uczenia się oraz tempo postępu ma nie tylko wymiar sportowy, ale nawet materialny.

Ku zdziwieniu wielu osób, marszobieg jest stosowany przez wielu bardzo zaawansowanych i uznanych triathlonistów, legitymujących się znakomitymi czasami. Na dystansie Ironman podczas biegu maratońskiego wielu zawodników stosuje marszobieg w celu dopilnowania odpowiedniego żywienia oraz nawodnienia.

Przed startem: kilka wdechów, rzut oka na pulsometr, pełne skupienie. Sygnał, można ruszać. Ale tutaj nie ma szaleńczego biegu do wody w tłumie innych startujących. Grono też znacznie mniejsze. I lepiej nie gnać od samego startu, bo do przepłynięcia, przejechania i przebiegnięcia jest wiele, naprawdę wiele kilometrów.

Runmageddon Gdynia za nami. To był największy w Polsce bieg z przeszkodami. Do Gdyni z całej Polski zjechało prawie 5000 śmiałków, którzy mieli do pokonania 6 kilometrową trasę z ponad 30 wymagającymi przeszkodami. Aby dotrzeć do mety uczestnicy m.in. wspinali się na ściany przeszkód i wąwozów, czołgali się w piasku i pod zasiekami, brodzili w morzu, a także mierzyli się z rugbistami Arki Gdynia.

Buty, nowość na sezon 2017, przeznaczone są do biegania po twardych nawierzchniach na średnich oraz długich dystansach, dla użytkowników ze stopą neutralną lub supinującą.

W dniu odbioru dumnie stanęliśmy na postumencie fittingowym, ja i Vento. Wstępna diagnoza wykazała konieczność dopasowania lemondki, podłokietników oraz poziomu nietypowego dla mnie siodła. Rama w rozmiarze 480 mm „S” idealnie komponowała się z moim wzrostem 165 cm.

Sezon triathlonowy zbliża się wielkimi krokami, zawodnicy już szykują formę i wyrywają kartki z kalendarza do pierwszych zawodów. Na pierwsze przetarcie zapraszamy do Zabierzowa koło Krakowa za imprezę Onico Iron Dragon Cross Triathlon, która odbędzie się 13 maja.

Kultowy Kórnik Triathlon w tym roku wraca z potrójną siłą – GREATMAN Trilogy to cykl zawodów triathlonowych w Śremie, Kościanie i Kórniku, które stanowić będą jedne z najważniejszych punktów sezonu w Wielkopolsce.

Jubileuszowa edycja Prime Food Triathlon Przechlewo po raz kolejny dołącza wraz z imprezą Triathlon Polska Bydgoszcz Borówno do cyklu Tri Tour 2017, tworzący tym samym z czterema pozostałymi zawodami największy cykl imprez triathlonowych w Polsce. Przewidywana liczba zawodników cyklu to 15 000.

Runmageddon, to wyjątkowe wydarzenie, które z każdą serią przyciąga coraz to szersze grono uczestników. To nie tylko ekstremalny bieg z przeszkodami, ale też świetna okazja do zawierania nowych znajomości, pomocy innym oraz olbrzymia dawka radości. W Runmageddon Gdynia pobiegnie po raz pierwszy Artur Siódmiak i już kolejny raz Michał Wlazło.

Dwóch mistrzów sportu staje do pojedynku w zupełnie nowej dla siebie dyscyplinie, jaką jest triathlon. 5 sierpnia br., Paweł Korzeniowski i Robert Korzeniowski zmierzą się na dystansie sprinterskim (0,75 km pływania – 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu). Rywalizacja będzie miała także wymiar charytatywny. Organizator Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife ufundował czek na kwotę 15.000 złotych, który zwycięzca pojedynku wręczy Unicef Polska.

Runmageddon Gdynia z rekordem frekwencji! Mieszkańcy Trójmiasta pokochali ten bieg. Ponad 5000 śmiałków wystartuje w kwietniowej imprezie.

Najpiękniejsze łączone medale z trzech dni w których na rewersie możesz być TY. Wspaniały pakiet startowy i zabawa dla dorosłych, dzieci, całych rodzin, drużyn i służb mundurowych.

Przekonamy cię, że miernik mocy ma sens i wytłumaczymy dlaczego.

Zaledwie rok Canyon kazał czekać na tańszą wersję swojej triathlonówki. Chociaż ze starszym bratem łączą go nazwa i bardzo zbliżony wygląd, to testowany w tym miejscu Speedmax CF jest zupełnie nowym rowerem.

W dniach 8 - 9 kwietnia 2017 r. już po raz trzeci w ostatnich latach Runmageddon zawita do Gdyni. Ponad 4000 uczestników z całej Polski zmierzy się z trasą Runmageddon w formule Rekrut (6 km + 30 przeszkód). Z kolei blisko 300 najmłodszych śmiałków wystartuje w formule Kids. Na uczestników czekać będzie nowa przeszkoda – Żuraw. Będzie się działo!

Nawet u najbardziej zblazowanych testerów taki rower wywołuje mimowolne pocenie dłoni, tiki i wypieki na policzkach. Rasowy bolid pojawił się u nas, żeby potwierdzić przydatność na trasie rowerowej Mistrzostw Świata Ironman 70.3, które odbywały się w Australii.

Wyniki licznych badań i testów wskazują jednoznacznie: im wyższy profil obręczy, tym lepszy efekt aerodynamiczny. Ale...

Pod tym pojęciem rozumiemy rower, który nie tylko pozwala startować w zawodach triathlonowych, ale także daje realne szanse na ich wygrywanie. My przyjęliśmy cztery kryteria, które pozwalają to osiągnąć: carbonowa rama, wyścigowa geometria, szybki napęd zestawiony z komponentów średniej lub wyższej klasy, a przy tym wszystkim możliwie jak najniższa cena.

Na podstawie naszych testów możemy stwierdzić, że największy zysk czasowy w trakcie wyścigu dają: dobrze ustawiona pozycja, odpowiednie koła i dobrze dobrany kask. Jednak biorąc pod uwagę koszty, jakie trzeba ponieść na rzecz szybszego dotarcia na metę, kask zdecydowanie wygrywa z kołami.

Triathlon nie jest typową dyscypliną sportu. Powodów można wymienić wiele, jednak jednym z najbardziej ekscytujących jest to, że praktycznie każdy, także czytający ten tekst, może wywalczyć sobie prawo do startu w mistrzostwach świata. I twoich szans nie przekreśla fakt, że nie trenujesz od przedszkola. Możesz zacząć po pięćdziesiątce, a w tym numerze znajdziecie historie, które to potwierdzają.

Do sprzedaży trafiło właśnie wydanie specjalne Triathlon 2017. W tegorocznej edycji pokazujemy historie amatorów na Mistrzostwach Świata, piszemy o triathlonie po 50-tce i jak zawsze doradzamy w doborze rowerów i triathlonowego sprzętu.

Sezon 2017 oznacza kontynuacje współpracy z czołowymi triathlonistami. Marka jest dumna, że ma pod swoją opieką tak wspaniałych zawodników Pro, którzy wygrywają najważniejsze zawody na świecie oraz pomagają rozwijać produkty by były jeszcze lepsze. SRAM mocno angażuje się w obydwie gałęzie triathlonu, wspierając zarówno sportowców ścigających się na dystansie olimpijskim jak i długodystansowców z serii Ironman.

W czasach, kiedy rozpocząłem swoją przygodę z triathlonem, czyli mniej więcej 25 lat temu, w zawodach startowało od ok 50 -100 uczestników, a w miarę wzrostu jego popularności w zawodach rangi Mistrzostw Polski maksymalnie do 200 zawodników. Większość z nich nie dysponowała wyczynowym sprzętem – a absolutnym szczytem marzeń było posiadanie roweru czasowego - tzw „kozy” i lemondki.

260 zawodników z 65 drużyn, wyłonionych w drodze losowania, rywalizowało w unikatowym w skali światowej podziemnym biegu. 10-12 marca 2017 r. odbyła się XIII edycja 12-Godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego w Kopalni Soli Bochnia. Chętnych do udziału w biegu było blisko czterokrotnie więcej.Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35

Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35