Sezon 2017 oznacza kontynuacje współpracy z czołowymi triathlonistami. Marka jest dumna, że ma pod swoją opieką tak wspaniałych zawodników Pro, którzy wygrywają najważniejsze zawody na świecie oraz pomagają rozwijać produkty by były jeszcze lepsze. SRAM mocno angażuje się w obydwie gałęzie triathlonu, wspierając zarówno sportowców ścigających się na dystansie olimpijskim jak i długodystansowców z serii Ironman.


Pro Man
Niemiec Jan Frodeno w zeszłym roku potwierdził swoją dominację na pełnym dystansie bijąc rekord świata z czasem 7:35:39. Obronił również tytuł Mistrza Świata IM jako pierwszy przekraczając metę na Konie. Kolejnym zawodnikiem zza zachodniej granicy, który mógł przeszkodzić Janowi był Sebastan Kienle MŚ z roku 2014, ale w tym roku mimo świetnej dyspozycji nie zdołał powtórzyć sukcesu. Czołowym zawodnikiem z dystansu olimpijskiego jest Alistair Brownlee z Wielkiej Brytanii. Zdobył medal na dwóch kolejnych igrzyskach. On również używa komponentów SRAM. Młody Jake Birtwhistle, Mistrz Świata U23 ITU z 2015 roku, jest osobą, która już przygotowuje się do igrzysk w Tokio. Listę mężczyzn zamykają Niemiec Andi Boecherer oraz Australijczycy Josh Amberger i Jake Montgomery.


Pro Woman
Trzykrotna Mistrzyni Świata z Kony Australijka Mirinda Carfrae jest liderką żeńskiej ekipy. Z powodzeniem startuje również na połowę krótszym dystansie. Pozostałe zawodniczki to Australijki Annabel Luxford i Melissa Hauschildt, Szwajcarka Caroline Steffen i Amerykanka Sarah Haskins.


Sponsoring SRAM-a nie polega tylko na wyposażeniu zawodników w sprzęt, ale przede wszystkim na ścisłej współpracy z triathlonistami. Dzięki temu zawodnicy pro maja dobrze dopasowany sprzęt, który pomaga im uzyskiwać najlepsze wyniki, a marka czerpie wiedzę i praktyczne wskazówki od sportowców. Dzięki tej obopólnej korzyści napęd SRAM RED® eTap® jest najbardziej ergonomiczny. A wybór pomiędzy manetkami SRAM Etap CLICS ™, BlipGrips ™ i blips ™, (które różnią się usytuowaniem przełącznika) daje możliwość dopasowania indywidualnych wymagań. Umieszczenie wyłącznie jednego przycisku na manetce znacznie upraszcza zmianę biegów. To wszystko sprawia, że można skupić się wyłącznie na jeździe i uzyskaniu jak najlepszego rezultatu.

Dodano: 2017-03-15

Autor: Tekst: bikeBoard (KCh), foto: SRAM

Reklama