Runmageddon Gdynia z rekordem frekwencji! Mieszkańcy Trójmiasta pokochali ten bieg. Ponad 5000 śmiałków wystartuje w kwietniowej imprezie.


To absolutny rekord, takiego zainteresowania nie spodziewali się sami organizatorzy. W dniach 8 – 9 kwietnia na terenach Gdyni Orłowo odbędzie się ekstremalny bieg z przeszkodami z cyklu Runmageddon. Na niespełna dwa tygodnie przed wydarzeniem, na liście startowej znajdują się nazwiska już ponad 5000 osób. Dominują mieszkańcy Trójmiasta i województwa pomorskiego, ale fani biegów przeszkodowych przyjadą do Gdyni z całej Polski. Uczestnicy będą zmagać się z 6 kilometrową trasą, na której organizatorzy przygotują ponad 30 wymagających przeszkód.


Runmageddon z roku na rok rozwija skrzydła i umacnia swoją pozycję lidera w kategorii biegów przeszkodowych w Polsce. Najlepiej świadczą o tym statystyki, ponad 5000 osób planuje wystartować w odbywającym się w dniach 8-9 kwietnia w Gdyni Orłowo biegu Runmageddon Gdynia, który mocno i na stałe wpisał się do kalendarza trójmiejskich imprez biegowych. „Jesteśmy zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem Runmageddon Gdynia. To już trzeci raz, kiedy organizujemy nasz bieg w tym wyjątkowym mieście. Bardzo dziękujemy uczestnikom za docenienie ciężkiej pracy i zaangażowania sztabu ludzi, którzy na co dzień pracują, aby zapewnić jak najwyższą jakość każdego Runmageddonu. Dokładamy wszelkich starań, żeby każdy bieg był wyjątkowy, nasi inżynierowie nie śpią po nocach wymyślając coraz to ciekawsze przeszkody, aby za każdym razem zaskoczyć uczestników.” – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Fundacji Runmageddon.


Już po raz kolejny miasto Gdynia zostało Partnerem Strategicznym biegu. Trasa Runmageddon Gdynia będzie trudna i wymagająca, ale atrakcyjna. Jak mówią zgodnym głosem organizatorzy i uczestnicy, jej pokonanie zawsze daje bardzo dużo satysfakcji. Można biec, truchtać, maszerować, w przypadku słabszej kondycji iść do kolejnej przeszkody. Na pewno wszyscy chętni do zmierzenia się z wyzwaniem i przygodą jaką jest Runmageddon podołają. Ideą biegu jest przecież także pomoc i współpraca. Uczestnicy z chęcią pomagają sobie w pokonywaniu przeszkód a na trasie mobilizują się wzajemnie. Na mecie każdy uczestnik to zwycięzca.


Tegoroczny Runmageddon Gdynia jest dwudniowym wydarzeniem. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę odbywać się będzie formuła „Rekrut” (6km + 30 przeszkód). Sobotni bieg zaczyna się, o godzinie 8.40, kolejne serie startowe przewidziane są co dwadzieścia minut. W niedzielę uczestnicy zaczynają zmagania o godzinie 9.00, ostatni start przewidziany jest na godzinę 12.00. Trasa tegorocznego Runmageddon Gdynia odbędzie się w biegu pętlowym. Taki układ daje kibicom możliwość na wygodniejsze obserwowanie uczestników i zagrzewanie ich do wysiłku. Trasa prowadzi zarówno przez tereny leśne jak i plaże. Kilkukrotnie uczestnicy zanurzą się w morzu. Część atrakcyjnych przeszkód zostanie też ustawiona bezpośrednio na terenie Miasteczka imprezy. Dzięki temu będzie można na własne oczy zobaczyć, jak uczestnicy pokonują ostatnie przeszkody przed metą. A trzeba przyznać, że momentami bywa bardzo, bardzo widowiskowo. Na kibiców czeka też szereg atrakcji w specjalnych strefach kibica przygotowanych przez partnerów i sponsorów imprezy.

Dodano: 2017-04-03

Autor: Źródło: Runmageddon

Tagi: bieg

Reklama