Policzyliśmy, że na zeszłorocznych zawodach Herbalife Ironman 70.3 w Gdyni mniej niż jedna trzecia zawodników wystartowała na specjalistycznych maszynach triathlonowych. Zdecydowana większość ścigała się na standardowych rowerach szosowych. Warto zdać sobie sprawę, że gdyński triathlon to specyficzna impreza, zdecydowanie najbardziej w Polsce „nasycona” specjalistycznym sprzętem. Na mniej prestiżowych zawodach odsetek rowerów triathlonowych jest jeszcze mniejszy. A przecież obok formuły Ironman, gdzie rowery tri są dozwolone, rozgrywany jest też szereg zawodów w formule olimpijskiej, gdzie dopuszczona jest jazda na kole, a rywalizować można tylko na rowerach szosowych.

Cały ten wstęp prowadzi do prostego wniosku:
Triathlon to taka dziwna dyscyplina, w której posiadanie dedykowanego roweru nie jest konieczne, a na części zawodów nawet niedozwolone.

Natomiast zwykła szosówka ma w triathlonie rację bytu, a umiejętnie zmodernizowana może spokojnie dowieźć cię nawet na pudło. Jest też nieporównywalnie bardziej praktyczna poza zawodami, w codziennym życiu, ponieważ umożliwia realizację treningów, pozwala wystartować w klasycznych zawodach kolarskich, można wybrać się na niej na długą trasę po Sudetach, dookoła Tatr lub w Alpy.
Szosówka do triathlonu nie musi być droga. W tej kategorii rowerów płaci się przede wszystkim za niską masę, a ta na zawodach triathlonowych, gdzie dominuje jazda na czas, najczęściej po płaskim, nie odgrywa kluczowej roli. Dlatego nie ma co napalać się na lepszy osprzęt, bo nowa Tiagra czy 105-tka dadzą radę. Wystarczy, Sex tape with nice amateur fuck session że napęd będzie oparty o (...)

no właśnie, o co będzie napęd oparty dowiecie się z naszego artykułu, cały tekst, wraz z fachowym komentarzem do przedatwionych rowerów znajdziecie w magazynie Triathlon 1/2016

Możesz też kupić e-wydaniePoniżej znajdziecie listę modeli, które znalazły się w teście:


B'TWIN Mach 720 CF
Cena: 5499 zł
Decathlon www.decathlon.pl


Fuji Roubaix 1.3
Cena: 5399 zł
Advanced Sports Europe www.advancedsports.eu


Giant TCR Advanced 3
Cena: 6199 zł
Giant Polska www.giant-bicycles.com


Romet Huragan 4
Cena: 5299 zł
Arkus&Romet Group www.romet.pl


Stevens Stelvio
Cena: 5699 zł
Ski System www.stevensbikes.pl


Trek Emonda ALR 4
Cena: 5199 zł
Trek Bikes www.trekbikes.com


Dodano: 2016-06-30

Autor: Tekst: Paweł Kisielewski

Tagi: szosa, triathlon

Reklama