W trakcie zakładania pianki należy postępować bardzo ostrożnie, ponieważ jest delikatna i narażona na uszkodzenia mechaniczne. W tym celu warto zaopatrzyć się w worki foliowe na stopy, co znacznie ułatwi przeciskanie ich przez wąskie nogawki. Przydadzą się też bawełniane rękawiczki, które zakrywają paznokcie.

Aby poprawić ułożenie pianki, należy stopniowo korygować naciągnięcie każdej z nogawek osobno od samego dołu. Niepoprawne naciągnięcie pianki na nogach czy w kroku będzie ograniczać ruchy górnej części tułowia i będziemy mieć wrażenie, że pianka jest za mała.


Piankę należy zakładać stopniowo, podczas naciągania należy łapać opuszkami palców za fałdy, a nie za rozciągniętą już tkaninę. Nogawki powinny zaczynać się minimum 5 cm powyżej kostek.


Po dokładnym założeniu i naciągnięciu dolnej części pianki możemy zacząć ubierać rękawy. Na dłonie zalecamy założyć bawełniane rękawiczki lub po prostu worki, co ułatwi sprawę. Rękaw powinien kończyć się minimum 1 cm powyżej nadgarstka.
Z drugim rękawem postępujemy w identyczny sposób. Należy unikać skręcenia rękawów (zwróć uwagę na charakterystyczne panele na przedramieniu), a także mocno napiętego materiału na ramionach i pod pachami, bo w znacznym stopniu ogranicza ruchy w wodzie.


Gdy pianka jest już dobrze założona, odpowiednio naciągnięta na nogach, w kroku i pod pachami, - zasuwamy zamek.


Po zasunięciu zamka mocno rozciągnij ciało, dokładnie sprawdź, czy pianka nie krępuje ruchów, jeśli jeszcze jest coś nie tak, poproś drugą osobę, żeby podciągnęła piankę do góry. W tym celu należy z tyłu, idąc od dołu zamka, łapać za piankę i stopniowo podciągać ją do góry.

Dodano: 2016-09-22

Autor: Jakub Chryczyk

Reklama