Bieg, łyżwy i rower, czyli trzy w jednym. XXVII Warszawski Triathlon Zimowy tradycyjnie wzbudził olbrzymie zainteresowanie. Na Stegnach mimo siarczystego mrozu wystartowała rekordowa liczba 56 drużyn oraz prawie 200 osób indywidualnie. Rywalizacja rozegrała się najpierw w biegu terenowym (4 km), a potem w jeździe na łyżwach (2 km) i na rowerze (10 km). Najlepsi indywidualnie okazali się Bartosz Banach z Gdańska (trzeci raz rzędu!) oraz Sylwia Okólska z Tomaszowa Mazowieckiego. Drużynowo wygrał Pol-Mot Auto CCC Kawa Kamp w składzie Łukasz Kalaszczyński, Bartosz Chojnacki i Alan Banaszek.

- To jedyna taka impreza nie tylko w Polsce, ale także w Europie - podkreślił współorganizator Warszawskiego Triathlonu Zimowego, Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Ten triathlon to coś więcej niż zwykła impreza sportowa. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłą ambicją i sportowym charakterem. Każdy z nich okazał się prawdziwym twardzielem.

Triathlonowego hat-tricka na Stegnach „ustrzelił” Bartosz Banach (Torus Hotel Cztery Brzozy), który w Warszawskim Triathlonie Zimowym zwyciężył już piąty raz, w tym po raz trzeci z rzędu. Jeden z najlepszych polskich kolarzy górskich wyprzedził na mecie Tomasza Szalę (Airbike) i Mateusza Zdanowicza (Banach Brothers).

- Bardzo cenię takie wyzwania, jak Warszawski Triathlon Zimowy - powiedział Bartosz Banach. – Tu zawsze zwycięstwo smakuje doskonale. Tym razem było niezwykle trudno. Rzadko jeżdżę na łyżwach i po zejściu z toru zajmowałem trzecie miejsce. Straty odrobiłem na rowerze, czyli w mojej koronnej konkurencji. Świetna rywalizacja, fantastyczna atmosfera i perfekcyjna organizacja. Za rok wrócę tu na pewno.


W rywalizacji kobiet zwyciężyła Sylwia Okólska z Tomaszowa Mazowieckiego, wyprzedzając trzy zawodniczki Warszawskiego Klubu Kolarskiego Klaudię Czabok, Annę Gdańską i Aleksandrę Klimczak. Rywalizację indywidualną poprzedziła drużynowa. W rekordowej stawce 56 zespołów triumfował Pol-Mot Auto CCC Kawa Kamp (Łukasz Kalaszczyński, Bartosz Chojnacki, Alan Banaszek), przed Airbike.pl (Maciej Bodnar, Tomasz Szala, Paweł Baranek) i Żoliber (Robert Celiński, Piotr Kieblesz, Paweł Czarnecki). online casino known throughout the world for over 10 years Vulkanbet gives its players the opportunity to play slots online for free and for real money with lucrative bonuses and promo codes


- Przed startem mierzyliśmy wyłącznie w zwycięstwo – powiedział Bartosz Chojnacki, jeden z najlepszych rolkarzy na świecie. – Bieg to domena Łukasza Kalaszczyńskiego, który błyskawicznie objął prowadzenie. Ja na łyżwach utrzymałem przewagę, a dzieła dokończył w mistrzowskim stylu Alan Banaszek, mistrz Europy juniorów w kolarstwie. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, bo konkurencja była niezwykle mocna.


27. Warszawski Triathlon Zimowy został zorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Poland Bike przy współpracy z Fundacją Sport.


Więcej na www.triathlonzimowy.pl i www.facebook.com/Warszawski.Triathlon.Zimowy

Dodano: 2016-01-25

Autor: Źródło: Poland Bike

Tagi: triathlon

Reklama