Poznań - miasto, w którym w 1984 roku odbyły się pierwsze w Polsce zawody w triathlonie, już w ten weekend ponownie stanie się gospodarzem jednej z największych imprez sportowych w tej dyscyplinie. 28-30 czerwca odbędzie się Super League Triathlon Poznań. Jego sercem będą tereny poznańskiej Malty.
To, co wyróżnia zawody w stolicy Wielkopolski to z całą pewnością doskonale przygotowana arena sportowej rywalizacji. W Poznaniu można liczyć na wyjątkową trasę pływacką na torze regatowym w znajdującym się w centrum miasta Jeziorze Maltańskim, bardzo szybką trasę kolarską na dwupasmowej Drodze Krajowej nr 92 i malowniczą trasę biegową ze wsparciem tysięcy fanów triathlonu i poznaniaków zgromadzonych na 5,5-kilometrowej pętli.

Mistrzostwa Polski na dystansie średnim, wystartują w niedzielę 30 czerwca o godz. 8:00.
Prócz świetnej organizacji, istotną rolę w przyznaniu Poznaniowi tytułu gospodarza tegorocznej edycji Mistrzostw odegrała doskonale przygotowana arena zawodów. Uczestnicy rywalizować będą na wyjątkowej trasie pływackiej na torze regatowym w znajdującym się w centrum miasta Jeziorze Maltańskim, na bardzo szybkiej trasie kolarskiej na dwupasmowej Drodze Krajowej 92 i na malowniczej trasie biegowej wokół jeziora ze wsparciem tysięcy fanów triathlonu i poznaniaków zgromadzonych na 5,5-kilometrowej pętli.
Mistrzostwa Polski w triathlonie odbędą się w kategoriach PRO (profesjonaliści) i Age-Group (amatorzy) na dystansie średnim, co oznacza, że uczestnicy będą mieć do pokonania dystans 1900 metrów pływania, następnie 90 kilometrów rowerem, a na koniec biegiem dystans półmaratonu, czyli dokładnie 21,097 kilometra.
Do rywalizacji w kategorii PRO przystąpi blisko 30 zawodników, w tym tak utytułowani jak Maciej Chmura, mistrz Polski Ironman, Bartosz Banach, mistrz Polski w crosstriathlonie, Joanna Sołtysiak, mistrzyni Polski na dystansie ½ Ironmana z 2017 roku czy Bartosz Wilkowiecki, mistrz Polski w pływaniu. W rywalizacji amatorów weźmie udział prawie 750 osób.
Organizatorzy zadbali o kibiców, dla których przygotowano liczne atrakcje na terenie zawodów, w tym strefę food trucków. Lokalizacja imprezy nad Jeziorem Maltańskim sprawia, iż poznański triathlon cieszy się ogromną popularnością widzów, a co więcej, zapewnia świetną obserwację rywalizacji na wszystkich dystansach.
Szczególną uwagę poświęcono zapewnieniu jak najlepszych warunków zawodnikom. Prócz zaplecza zgodnego ze standardami najlepszych imprez triathlonowych, do ich dyspozycji będzie m.in. bezpłatny serwis rowerowy przed zawodami, które w całości zabezpieczać będą służby medyczne i porządkowe. Nadzór nad przebiegiem imprezy sprawować będą licencjonowani sędziowie PZTRI.
W trakcie samych zawodów, uczestnicy mogą liczyć na punkty żywieniowe na trasie, gdzie będą dostępne zarówno żele energetyczne, napoje, jak i lód. Na trasie postawione zostaną także kurtyny wodne. Na mecie na triathlonistów czekać będą pamiątkowe medale. Po zawodach będzie można skorzystać także z masażu w specjalnie przygotowanej strefie, schłodzić ciało pod prysznicami lub w basenach oraz posilić się rozmaitymi daniami i napojami.
Cała impreza rozpocznie się już w piątek 28 czerwca. Tego dnia odbędą się rozgrywki dla dzieci. Wieczorem na uczestników czeka odprawa techniczna i tradycyjne pasta party. W sobotę 29 czerwca odbędzie się start enduro supersprint i enduro, dystans ¼ i zawody sztafet oraz start wyścigu SLT Qualifier – Triple Mix mężczyzn i kobiet. Na niedzielę zaplanowano starty na dystansach 112,99 km i 28,25 km oraz oficjalnie zakończenie imprezy.


Złota Fala na Super League Triathlon Poznań to unikatowy projekt w świecie triathlonu stworzony przez kobiety i dla kobiet.

Złota Fala powstała z inicjatywy organizatorów cyklu Tri Tour we współpracy z i-Sport w ramach Super League Triathlon Poznań. Tym samym była pierwszym tego typu projektem na świecie stworzonym pod szyldem cyklu Super League Triathlon. Jego trzonem jest społeczność „Kobiety na wagę złota nakręca LIV".
Triathlon to sport różnorodny, wymagający, nieprzewidywalny. Coraz więcej pań decyduje się spróbować swoich sił i zmierzyć się ze stawianymi przez tę dyscyplinę wymaganiami. W ramach projektu uruchomione zostały fanpage oraz grupa na portalu Facebook. Kobiety mogą stamtąd czerpać wiedzę, wymieniać się doświadczeniami, chwalić się sukcesami oraz nawzajem wspierać się i motywować. Dzięki temu uczestniczki mają do kogo zwrócić się w ciężkich chwilach i mogą uzyskać fachową pomoc w kwestiach treningu oraz motywacyjnego kopa od innych aktywnych kobiet. Oprócz tego, każda z Pań może mieć do dyspozycji własnego trenera online, który odpowie na pytania dotyczące przygotowań i ułoży odpowiedni plan treningowy.
Punktem kulminacyjnym wymienionych wyżej działań jest Złota Fala podczas Super League Triathlon Poznań. To zawody na dystansie ¼ i zarazem zwieńczenie całego projektu, który już na stałe wpisuje się w kalendarze polskich triathlonistek. W ubiegłym roku na starcie Super League Triathlon Poznań stanęło 500 pań. To rekord w skali Polski i jeden z najlepszych wyników w Europie. W projekt zaangażowały się marki bliskie kobietom m.in. Bizuu oraz Yes.
Od samego początku Złota Fala spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony tych, przez kogo i dla kogo jest tworzona - przez kobiety i dla kobiet. W gronie zawodniczek nie brakuje niesamowitych historii, które są powodem do dumy, źródłem inspiracji i siłą napędową motywacji.

Podczas wszystkich trzech dni Super League Triathlon Poznań odbywać będą się targi expo, na których prezentowany będzie sprzęt sportowy. Szczegółowy harmonogram imprezy oraz dodatkowe informacje organizacyjne dostępne są na stronie: https://superleaguepoznan.com/pl/

Dodatkowe informacje:
Renata Talarek
renata.talarek@i-sport.pl
tel. 691 669 349

Marcin Trydeński
marcin.trydenski@agencja-ltm.pl
tel. 791 848 048

Dodano: 2019-06-28

Reklama