Przygotowujesz się do triathlonu? Chciałbyś robić mocniejsze pociągnięcia w wodzie, szybciej kręcić pedałami i biegać z większą kadencją? Sięgnij po najnowszą książkę dr. Patricka Hagermana „Trening siłowy do triathlonu”, która właśnie ukazała się w polskiej wersji językowej i zobacz jak łatwo, dzięki ćwiczeniom siłowym, możesz te cele osiągnąć.

Triathloniści często skupiają się tylko na treningach wytrzymałościowych – wykonują kolejne sesje pływania, biegania czy jazdy na rowerze, zapominając o ćwiczeniach siłowych. Trening wytrzymałościowy to podstawa – pozwala doskonalić technikę, poprawia wydolność układu oddechowego i serca. Jeśli jednak czujesz, że mógłbyś trenować dłużej, ale mięśnie odmawiają ci posłuszeństwa, warto wtedy włączyć do planu treningowego ćwiczenia siłowe. Trening siłowy zwiększa wytrzymałość mięśniową, co z kolei przekłada się na zmniejszenie zmęczenia mięśniowego. To równanie jest bardzo proste – kiedy masz więcej mięśni, potrzeba więcej czasu, by je zmęczyć.


Ogólnodostępne plany treningu siłowego nie są zbyt przydatne dla triathlonistów, ponieważ prezentują zbyt szeroki zestaw ćwiczeń. Oczywiście wpłyną na ogólną sprawność, niewiele jednak wniosą w kwestii poprawy wyników w zawodach triathlonowych. Żeby trening siłowy przyniósł triathloniście korzyści, musi odzwierciedlać specyfikę ruchów każdej z trzech dyscyplin. Taki właśnie zestaw ćwiczeń proponuje Hagerman. Dlatego „Trening siłowy do triathlonu” jest dedykowany nie tylko triathlonistom, ale także sportowcom trenującym inne dyscypliny wytrzymałościowe.


Książka „Trening siłowy do triathlonu” pozwoli zrozumieć rolę treningu siłowego w sportach wytrzymałościowych oraz pomoże zidentyfikować obszary wymagające poprawy. Poradnik prezentuje przykładowe plany treningu siłowego do wszystkich dystansów triathlonowych, szczegółowe rozpiski sesji treningowych oraz zestaw 75 ćwiczeń specyficznych dla poszczególnych dyscyplin, które pomogą triathloniście zbudować moc, szybkość i wytrzymałość mięśniową, aby szybciej ścigać się na każdym dystansie.


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Buk Rower. Dostępna na www.bukrower.pl.

KOD ZNIŻKOWY

Dla czytelników Magazynu Triathlon przygotowaliśmy 10% zniżki na zakup książki. Przy zakupie przez stronę www.bukrower.pl należy podać kod:

TS-MAG-TRIATH

Kod jest ważny do 31. października 2018 r..

Dodano: 2018-05-09

Autor: informacja prasowa

Tagi: trening, triathlon

Reklama