Każdy, zarówno początkujący zawodnik, doświadczony amator jak i profesjonalista, znajdzie dystans dla siebie. Zawody, podobnie jak w 2018 roku, zostaną rozegrane na dystansach super szybkich (Enduro, Enduro Supersprint, 1/8 IM) i dłuższych, takich jak 1/4 IM oraz Mistrzostwa Polski na dystansie 1/2 IM. Zawodniczki, zawodnicy oraz zespoły będą mogły rywalizować indywidualnie i zespołowo w ramach TRI Business League. Zapowiadają się trzy dni wielkich emocji, rywalizacji w duchu fair play oraz wspaniałego kibicowania.

Już dzisiaj można planować swój start podczas tego wyjątkowego wydarzenia i zarejestrować się poprzez stronę https://superleaguepoznan.com/pl/rejestracja/

Cieszymy się bardzo, że miasto Poznań po raz kolejny ugości triathlonistów z Polski i ze świata. Festiwal Super League Triathlon skutecznie promuje nasze miasto na arenie międzynarodowej oraz wspiera szerzenie kultury sportu wśród mieszkańców Poznania. - powiedziała Ewa Bąk, Dyrektor Wydziału Sportu Miasta Poznań.


Organizatorzy mają nadzieję, że w nadchodzącym roku pobiją rekord uczestników i do Poznania na weekend 28-20 czerwca ściągną jeszcze więcej niż w 2018 roku profesjonalnych triathlonistów z całego świata oraz amatorów.

Nie ukrywamy, że ogromnym dla nas wyróżnieniem będzie możliwość rozegrania w Poznaniu Mistrzostw Polski na dystansie średnim (1/2 IM – 1900 pływania, 90 km roweru, 21 km biegu).
Trasa w Poznaniu sprzyja biciu rekordów życiowych, jest w miarę płaska, chociaż potrafi być wymagająca. Gdy na przykład wieje silny wiatr, nieosłonięta trasa rowerowa daje się mocno we znaki. Ogromną zaletą trasy w Poznaniu jest także możliwość kibicowania prawie na całej trasie zawodów, a w szczególności w jej kluczowych punktach takich jak start, strefy zmian, trasa biegowa i meta – powiedział Wojciech Kruczyński Dyrektor Zarządzający SLT Poznań.

W ramach poznańskiego Festiwalu Super League Triathlon po raz drugi wystartuje Złota Fala Kobiet, czyli specjalna w 100% kobieca na dystansie 1/4 IM.

Zapisy wśród Pań cieszą się powodzeniem. Już mamy zgłoszonych ponad 150 zawodniczek do tak zwanej Złotej Fali Kobiet. Widzimy, że dla wielu z nich możliwość startu na tej samej trasie co najszybsi triatloniści świata, dopingowanie się wzajemne oraz możliwość skorzystania z fachowej pomocy trenerów i-Sport, stanowi idealne połączenie motywujące kobiety do aktywnego trybu życia i odnoszenia sukcesów sportowych. Kilka tegorocznych debiutantek na 2019 rok zapisało się tym razem już na „połówkę Ironmana” – dodała Renata Talarek, Dyrektor Zarządzający i-Sport


Czerwcowy, triathlonowy weekend na Malcie, to także idealny sposób na spędzenie czasu z rodziną i znajomymi.

Usytuowanie zawodów w okolicy jeziora Maltańskiego, to duża zaleta Festiwalu.

Tuż przy strefie startu i mety znajdują się punkty gastronomiczne, zaplecze sanitarne i wygodne trybuny. „Jedyne na co nie mamy wpływu to pogoda, o całą resztę zadbamy!” – dodał Wojciech Kruczyński Dyrektor Zarządzający Super League Triathlon Poznań.


* * *


Festiwal Super League Triathlon Poznań odbędzie się między 28 a 30 czerwca 2019 roku w Poznaniu. W ramach trzydniowej imprezy przeprowadzone zostaną zawody na 5 różnych dystansach zarówno dla triathlonistów profesjonalnych jak i amatorów. Szczegółowe informacje o każdym dystansie można znaleźć na oficjalnej stronie Festiwalu SLT Poznań https://superleaguepoznan.com/pl/kategorie-wiekowe/

Organizatorami Festiwalu Super League Triathlon Poznań wraz z miastem Poznań jest klub TRI TOUR, który organizuje cykl 4 imprez triathlonowych, wyjątkowych i popularnych wśród zawodników: JBL Triathlon Sieraków, Marbruk Triathlon Charzykowy, Super League Triathlon Poznań i Triathlon Szczecin. www.tritour.com.pl

Bądź na bieżąco i znajdź nas na Facebook https://www.facebook.com/SLTPoznan/S


Dodano: 2018-11-26

Autor: Informacja prasowa Tri Tour

Reklama