Jubileuszowa edycja Prime Food Triathlon Przechlewo po raz kolejny dołącza wraz z imprezą Triathlon Polska Bydgoszcz Borówno do cyklu Tri Tour 2017, tworzący tym samym z czterema pozostałymi zawodami największy cykl imprez triathlonowych w Polsce. Przewidywana liczba zawodników cyklu to 15 000. Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 będzie okazją do zdobycia podwójnej liczby punktów w cyklu, wystartowania w klubowych mistrzostwach cyklu, wygrania pakietu na Challenge Roth 2018 czy Prime Food Triathlon Przechlewo 2018.

Wielkie triathlonowe święto odbędzie się nad Jeziorem Końskie po raz piąty w historii. Zmagania indywidualne zostaną rozegrane na trzech dystansach: 112,99 km (tzw. „połówce”) i 28,25 km (czyli „sprincie”) – 26 sierpnia 2017 (sobota) oraz 56,5 km (tzw. „ćwiartce”) – 27 sierpnia 2017 (niedziela). W drugim dniu odbędą się również zawody sztafet na dystansie 56,5 km. Zawody od pierwszej swojej edycji, kiedy to zostały obsypane nagrodami i wyróżnieniami (m.in. za najlepszy debiut), poprzez wszystkie dotychczasowe odsłony (z zeszłoroczną wybraną przez startujących za najlepszą imprezę roku) wyróżniają się perfekcyjną organizacją, rodzinną atmosferą oraz licznymi pozasportowymi atrakcjami, które co roku przyciągają do Przechlewa setki zawodników i kibiców.

Przechlewo ukoronowaniem cyklu TRI TOUR

To, co cechuje zawody w Przechlewie, to fakt, że oprócz zmagań sportowych zawodnicy i ich rodziny spotykają się z serdecznością lokalnych mieszkańców, z zaangażowanymi i oddanymi wolontariuszami, z niepowtarzalną atmosferą oraz z piękną scenerią Kaszub. Tym lepiej dla zawodników, którzy na tegorocznej imprezie otrzymają podwójną liczbę punktów w rankingu Tri Tour, a co za tym idzie szansę na przechylenie szali zwycięstwa w całym cyklu.

- Triathlon Przechlewo to jedne z najlepiej ocenianych zawodów triathlonowych w Polsce – podkreśla Wojciech Kruczyński, Prezes Endu Sport i organizator cyklu Tri Tour. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni z tego, że impreza wzmocni cykl Tri Tour. W związku z tym faktem szykujemy ciekawe promocje, które odbędą się na naszych imprezach w Sierakowie, Charzykowach i Poznaniu, a będą związane ze startem w Przechlewie. Szykujemy też klubowe mistrzostwa cyklu Tri Tour właśnie na tej imprezie – dodaje.

Z myślą o kolejnym sezonie

Wyjątkowe promocje będą połączone z uruchomieniem zapisów na przyszły – 2018 sezon (to kolejna nowość, jaka wiązać się będzie z dołączeniem Przechlewa do cyklu Tri Tour). Wszystko to dzięki obecności doskonałej ekipy TRIpaka promującej sierpniową imprezę na pozostałych imprezach cyklu Tri Tour. Głośny doping i wyjątkowe promocje dla pasjonatów triathlonu powinny przypaść do gustu zarówno ludziom z żelaza, jak i kibicom.

- Tegorocznymi zawodami chcielibyśmy po raz kolejny w efektownym stylu zakończyć triathlonowy sezon i zachęcić wszystkich naszych Tribohaterów do zaplanowania kolejnego – zapowiada Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food i współorganizator imprezy. – Ostatni weekend sierpnia będzie pełen wspaniałych wrażeń i to nie tylko ze względu na sportową rywalizację na najwyższym poziomie, ale również moc atrakcji dla rodzinnych i koleżeńskich TRIpak z okazji jubileuszowej odsłony imprezy. Każdy najmłodszy i dorosły Tribohater znajdzie w Przechlewie coś dla siebie – dodaje Paweł Nowak.

Start i meta zawodów zlokalizowane zostaną na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Areną etapu pływackiego będzie Jezioro Końskie, a trasa rowerowa oraz biegowa obejmą malownicze tereny gminy Przechlewo i okolic. Dla wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić Przechlewo, oprócz sportowej rywalizacji organizator przygotował liczne pozasportowe atrakcje. W tym roku 5 zł od każdego wpisowego trafi też do Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Powiatu Człuchowskiego.
Szczegóły na temat Prime Food Triathlon Przechlewo można znaleźć na stronie www.triathlonprzechlewo.pl oraz na fanpage’u „Triathlon Przechlewo” na portalu Facebook ( Facebook/TriathlonPrzechlewo)

Dodano: 2017-04-10

Autor: Biuro Prasowe Prime Food Triathlon Przechlewo

Reklama