Bardzo dużo zawodów na świecie wzoruje się na kultowych zawodach IRONMAN na Hawajach. . TATRAMAN to zawody triathlonowe na dystansie o połowę krótszym to znaczy 113 km. Jak sama nazwa wskazuje na dystansie trudności się nie kończą.

Pływanie odbywa się na zaporze elektrowni Niedzica, między zamkami Czorsztyńskim i Niedzickim. W tym górskim jeziorze woda prawie zawsze jest zimna. Na trasie rowerowej zawodników czekają ciężkie podjazdy i karkołomne zjazdy a na zakończenie bieg do mety usytuowanej na szczycie Kasprowego Wierchu ( w pionie trzeba pokonać 1400m). Wszystko to sprawia że są to jedne z najtrudniejszych zawodów triathlonowych. W tym roku po raz piąty zawodnicy zmierzą się z tą trasą w sobotę 25.08.2018r.


Na stercie pojawi się pięćdziesięciu śmiałków. Wszystkich zapraszamy do kibicowania na trasie. Start do części pływackiej o 8.30 Przystań Zamajerz w Niedzicy Zamku. Pierwszych zawodników na szczycie spodziewamy się ok.14.00. Zakończenie i dekoracja zwycięzców Baza Zawodów na Polanie Sosny w Niedzicy o 21.00.

Dodano: 2018-08-21

Autor: Źródło: Tatraman

Reklama