Aerodynamiczna szosówka marki Scott może się już pochwalić bogatym dorobkiem zdobytym na najtrudniejszych wyścigach na świecie. Pierwsza odsłona modelu Foil miała miejsce w 2010 roku, a od tego czasu kolarze zdołali na nim zdobyć nie mniej niż 115 zwycięstw World Tour, 16 wygranych etapów wielkich Tourów i 3 klasyki. Przyszedł jednak czas na kolejną odsłonę tego utytułowanego roweru. Prace nad nowym modelem trwały 2,5 roku, efektem jest kompletnie przebudowana rama.
Już sam wygląd robi wrażenie i pokazuje jak wiele pracy włożyli konstruktorzy w budowę nowej maszyny. Jednym z podstawowych parametrów nad jakim pracowali projektanci było zachowanie jak najniższej masy i jednocześnie uzyskanie jak najlepszych parametrów aerodynamicznych. W efekcie masa jaką udało się uzyskać jest imponująca. Rama waży 945 g natomiast widelec 335 g, dzięki czemu uzyskanie limitu wyznaczonego przez UCI nie jest wielkim wyzwaniem. Mimo niskiej masy rama jest sztywniejsza od poprzedniego modelu. Suport uzyskał lepszy wynik o 13% natomiast główka jest sztywniejsza o 13.5%, dzięki czemu rower jest bardziej dynamiczny i lepiej reaguje na ruchy kolarza. The best porn games are waiting for you. Brimsbg.org has so many choices that you can play from paparazzi to girls who are left to survive from zombies. Take either side.
Żeby uzyskać jak najlepsze właściwości aerodynamiczne Foil otrzymał zintegrowany kokpit, który został mocno spłaszczony. Kształt rur również został przeprojektowany i mocno spłaszczony. To nie wszystko, zazwyczaj modele o konstrukcji aerodynamicznej i pionowych przekrojach rur mają problem z komfortem i absorpcją drgań. Foil, dzięki wiedzy konstruktorów o włóknie węglowym, ma pochłaniać 89% więcej wibracji niż poprzedni model. Do tej pory kolarze zawodowi wybierali Foil na płaskie wyścigi lub etapy, natomiast w góry jechali na modelu Addict. Teraz, dzięki uzyskanym cechom wybór będzie prostszy, właściwości aerodynamiczne będą dostępne również w górach a niska masa będzie jego sprzymierzeńcem. To sprawia, że nowy Foil jest bardzo uniwersalnym, wybitnie wyścigowym rowerem.

Dodano: 2015-06-29

Reklama