W sprzedaży dostępny jest już Forerunner 935 – biegowy i triathlonowy zegarek GPS z nowymi narzędziami pomiaru wydolności i technologią nadgarstkowego pomiaru tętna Elevate™1. Oprócz całodobowego pomiaru tętna Forerunner 935 posiada nowe funkcje, pozwalające sportowcom dostosować swój trening i regenerację
Forerunner 935 został stworzony z myślą o sportowcach, zegarek waży zaledwie 49 gramów i zapewnia łatwą, wygodną obsługę podczas treningu.


“Choć wyposażony w podobne funkcje, co fēnix® 5 – nasz popularny, multisportowy zegarek GPS dla poszukiwaczy przygód – Forerunner 935 jest adresowany do sportowców skupionych głównie na poprawianiu rezultatów” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska – “Jako nasz flagowy smartwatch GPS, Forerunner 935 nie tylko pozwala na wgląd w to, jak ciało reaguje na treningi, ale też oferuje specyficzne dane dla każdej aktywności, pozwala na ich automatyczne przesyłanie do Garmin Connect™, a także umożliwia personalizowanie dzięki bezpłatnym aplikacjom, widgetom i innym dodatkom ze sklepu Connect IQ™.”


Obciążenie treningowe, Status treningu i Training Effect 2.0 – nowe funkcje treningowe

Nowe funkcje treningowe – dzięki technologii dostarczonej przez Firstbeat – sprawiają, że monitorowanie wydolności, przygotowanie do zawodów i realizacja planu treningowego stają się łatwiejsze. Status treningu automatycznie analizuje ostatni trening i poziom kondycji, by zapewnić wgląd w reakcję organizmu – wszystko po to, by dostarczyć informacje o efektywności treningu, szczytowej formie czy przetrenowaniu. Obciążenie treningowe, mierzy intensywność treningów z ostatnich 7 dni i porównuje te dane z optymalnym zakresem dla kondycji fizycznej użytkownika. Ponadto nowy pomiar efektu treningu aerobowego i beztlenowego umożliwia wgląd w niezwykle istotne obszary treningu, pokazując w jaki sposób trening podnosi możliwość przekraczania kolejnych barier. Dzięki tym funkcjom treningowym dostępnym na nadgarstku, sportowcy mogą wprowadzać usprawnienia w swoim treningu, by stawać się lepszym, szybszym i bardziej efektywnym w dniu zawodów.

Wbudowane czujniki, tryby i akcesoria
Dzięki technologii nadgarstkowego pomiaru tętna Garmin Elevate™, Forerunner 935 zapewnia całodobowe monitorowanie pulsu bez koniczności zakładania dodatkowego paska. Wykorzystanie satelitów GPS i GLONASS sprawia, że sportowcy mogą śledzić swoje aktywności w najbardziej wymagających warunkach. Ponadto Forerunner 935 posiada czujniki wbudowany wysokościomierz, barometr and kompas. Wysokościomierz zapewnia dane o wysokości w czasie rzeczywistym, a barometr pozwala na przewidywanie zmian pogody w oparciu o krótkoterminowe trendy ciśnienia atmosferycznego. Kompas umożliwia kontrolę kierunku niezależnie od ruchu.
Sportowcy mogą z łatwością przełączać dyscypliny za jednym naciśnięciem przycisku, korzystając z automatycznej lub manualnej funkcji multisport. Zegarek Forerunner 935 wyposażono we wbudowane profile aktywności takich jak wędrówki, biegi w terenie, narciarstwo, wioślarstwo, golf i wiele innych. Urządzenie jest także kompatybilne z pełną gamą akcesoriów kolarskich Varia™, pedałami z pomiarem mocy Vector™ oraz inteligentną wagą Index™.

Wgrane fabrycznie aplikacje Strava i TrainingPeaks

Strava Live Segments dostępne w zegarku Forerunner 935 pozwalają na podgląd w czasie rzeczywistym tabel liderów i własnych wyników na segmentach biegowych i kolarskich. Segmenty Strava oznaczone gwiazdką automatycznie synchronizują się z zegarkiem, by zapewnić informacje na żywo podczas aktywności. Nabywcy modelu Forerunner 935 otrzymują a 60-dniowy dostęp próbny do Strava Premium, a właściciele urządzeń kompatybilnych z Connect IQ otrzymują a 30- dniowy dostęp próbny.
Zainstalowana w modelu Forerunner 935 nowa aplikacja TrainingPeaks pozwala na pobieranie treningów bezpośrednio do zegarka oraz podgląd na żywo wraz z docelowymi intensywnościami i długością interwałów. Po zakończeniu sesji automatycznie synchronizuje zakończony trening z aplikacją TrainingPeaks, co umożliwi dokładną analizę wydajności i pomiar postępu w realizacji celów. Użytkownicy mogą także personalizować zegarek stosując pola danych, bezpłatne tarcze zegarka, a nawet aplikacje, takie jak Uber ETA i AccuWeather MinuteCast®, ze sklepu Connect IQ.

Pozostań w łączności
Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem2, Forerunner 935 automatycznie przesyła dane do Garmin Connect – bezpłatnej, sportowej społeczności online, gdzie użytkownicy mogą przeglądać swoje aktywności, treningi siłowe, poziom obciążeń, sen, brać udział w internetowych wyzwaniach z przyjaciółmi i zdobywać wirtualne odznaki. Funkcja GroupTrack pozwala mieć oko na pozostałych uczestników grupowego treningu, a LiveTrack – w czasie rzeczywistym udostępniać biegi i jazdy bliskim.
Bateria z modelu Forerunner 935 działa do 24 godzin w trybie GPS, do 50 godzin w trybie UltraTrac™ i do 2 tygodni godzin w trybie zegarka. Dostępny jest jako sam zegarek w kolorze czarnym oraz w zestawie TRI (zawierającym czarny zegarek z żółtym paskiem silikonowym, HRM-Tri, HRM-Swim, zestawem szybkiego montażu i dodatkowym czarnym paskiem silikonowym). Dzięki kompatybilności ze skórzanymi, metalowymi i silikonowymi paskami Garmin QuickFit™, Forerunner 935 pasuje zarówno do biura, jak i na trening.

Firma Garmin od lat jest pionierem technologii GPS, urządzeń bezprzewodowych i aplikacji przeznaczonych dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Produkty Garmin znajdują zastosowanie w transporcie drogowym, wielu dyscyplinach sportowych, w sektorze marine, lotnictwie, aktywnościach outdoorowych i segmencie fitness.

.

Dodano: 2017-06-28

Reklama