Bydgoszcz Triathlon to jedna z największych imprez triathlonowych w Polsce. W pierwszej, zeszłorocznej edycji, uczestniczyło ponad 1500 zawodników, których wspierało na trasie blisko 10 000 kibiców i 200 wolontariuszy. Impreza została bardzo wysoko oceniona przez zawodników i środowisko triathlonowe, czego dowodem są tytuły Impreza Roku i Debiut Roku 2015.

9 i 10 lipca 2016 po raz drugi Bydgoszcz będzie areną zmagań ponad 2500 triathlonistów z całego Świata. Obecnie, na blisko 4 miesiące przed zawodami, swój udział potwierdziło ponad 2000 startujących. Do miasta przyjadą nie tylko najbardziej uznani zawodnicy, ale przede wszystkim setki amatorów mierzących się z wyzwaniem debiutu w tej dyscyplinie. Wiele dodatkowych atrakcji będzie także czekało dla kibiców i mieszkańców Bydgoszczy.

Termin i dystanse
Bydgoszcz Triathlon zostanie przeprowadzony na dwóch dystansach:
9 lipca (sobota) - 1/8, super krótki (475 m pływania, 22,5 km na rowerze, 5,25 km biegu)
10 lipca (niedziela) - 1/4, krótki (950 m pływania, 45 km na rowerze i 10,5 km biegu)


Klasyfikacje
Na Bydgoszcz Triathlon zostaną rozegrane Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników w triathlonie na dystansie krótkim i super krótkim. W tej chwili na listach startowych jest już zgłoszonych ponad 300 przedstawicieli tych zawodów z całej Europy.

Oprócz klasyfikacji indywidualnej, w ramach zawodów zostanie także rozegrana rywalizacja sztafet (trzech zawodników, każdy bierze udział w jednej z konkurencji triathlonu) oraz drużyn. Zostaną także przyznane nagrody dla najlepszej bydgoszczanki i najlepszego bydgoszczanina oraz zawodników rywalizujących na Bydgoskim Rowerze Aglomeracyjnym.
Innowacją jest także rywalizacja w Pucharze Bydgoszczy dla zawodników, którzy wystartują w obydwóch dystansach, dzień po dniu.

Quadrathlon
Nowością jest także osobna klasyfikacja w ramach dystansu 1/8 – quadrathlon, czyli triathlon z dodatkową dyscypliną – kajakarstwem.
Na starcie w tej wymagającej dyscyplinie stanie 50 śmiałków, którzy zmierzą się z 475 m pływania, 22,5 km na rowerze oraz 5,25 km biegu w trakcie którego przesiądą się na 4-kilometrowy odcinek rywalizacji kajakowej.

Przygotuj się do Bydgoszcz Triathlon – akcja #MamCEL
Bydgoszcz Triathlon to nie tylko dwudniowe wydarzenie sportowe, ale też roczny cykl bezpłatnych spotkań z trenerami, dietetykami, fizjoterapeutami i specjalistami w ramach akcji #MamCEL.
Na oficjalnej stronie imprezy udostępniamy bezpłatne plany treningowe. Dzięki temu zawodnicy o różnym poziomie zaawansowania znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania: jak zdrowo i mądrze przygotować się do startu w Bydgoszcz Triathlon.
Od 24 marca ruszają także bezpłatne, ogólnopolskie warsztaty „Pływanie w triathlonie”, w ramach których Bydgoszcz Triathlon odwiedzi 5 miast.
Więcej informacji: www.BydgoszczTriathlon.pl/warsztaty

Konkurs #MamCEL
Wszyscy zawodnicy, którzy potwierdzili swój start w Bydgoszcz Triathlon, otrzymają w ciągu kilku dni specjalne naklejki z własnym imieniem i nazwiskiem do personalizacji roweru.
Każdy, kto wykona zdjęcie z treningu z widoczną naklejką może wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są
- rower czasowy Kross
- pianka triathlonowa Zoggs
- personalizowany strój startowy z kolekcji Bydgoszcz Triathlon i SISU
- Zestawy odżywek od firmy Etixx i profesjonalnych naklejek od Pasioo
Pełen regulamin konkursu znajduje się na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl/konkurs

Bydgoszcz Triathlon ambasadorem marki Aktywna Bydgoszcz
Blisko 70% startujących zawodników stanowią osoby spoza Bydgoszczy. Triathlon to idealna okazja, aby w praktyce pokazać najważniejsze atuty Bydgoszczy: krystalicznie czystą rzekę, doskonałą infrastrukturę sportową i turystyczną oraz życzliwość mieszkańców i otwartość na sport.

Dodatkowe atrakcje
W ramach Bydgoszcz Triathlon odbędzie się także wiele atrakcji dla kibiców i mieszkańców.
Na wszystkich chętnych będą czekały:
- otwarte targi sportowe w Hali Artego Arena
- piknik sportowy
- akcje charytatywne i prozdrowotne
- bezpłatne badania lekarskie i porady prawne
- triathlonowe przedszkole i rywalizacja sportowa dla dzieci
- sportowe i muzyczne punkty kibicowania na trasie biegowej
- wodny park rozrywki na Wyspie Młyńskiej

Trasy

Start, meta i strefy zmian będą zlokalizowane na parkingach oraz w kompleksie sportowym Hali Łuczniczka.
Absolutną nowością na skalę europejską jest organizowanie strefy zmian w Hali Łuczniczka.
W związku z tym znacznemu skróceniu ulegną dobiegi do stref zmian, co wpłynie na lepsze rezultaty zawodników na mecie zawodów.
Pozostałe etapy rywalizacji zostaną rozegrane na znanych już zawodnikom trasach.

Etap pływacki odbędzie się w samym centrum miasta, w rzece Brdzie. Dzięki wieloletnim staraniom władz miasta, rzeka jest niezwykle czysta.

Dystans 1/8 (super krótki) jest przyjazny dla amatorów obawiających się pływania, ponieważ trasa biegnie w dół rzeki, czyli w całości z prądem. Zawodnicy na 1/4 będą ścigali się na pętli, która w połowie będzie odbywała się w górę rzeki, czyli pod prąd. Start zawodników na każdym dystansie odbędzie się w kilku falach, aby zapewnić komfort i maksymalne bezpieczeństwo w wodzie.


Etap kolarski zostanie rozegrany na ulicy Toruńskiej, Jana Pawła II i Nowotoruńskiej.

Tak jak w poprzednim roku, całość trasy zostanie poprowadzona szerokimi drogami o bardzo dobrej asfaltowej nawierzchni. Sprzyja to osiąganiu wysokich prędkości i umożliwia ustanawianie nowych rekordów życiowych. Etap kolarski zostanie przeprowadzony w formule non-drafting, czyli indywidualnej jazdy na czas. W związku z tym między zawodnikami jadącymi za sobą będzie musiał zostać zachowany odstęp minimum 7 metrów.

Etap biegowy to bez wątpienia najbardziej widowiskowa konkurencja Bydgoszcz Triathlon, gdyż zostanie przeprowadzona w samym centrum miasta.
Kibice będą mieli bezpośredni widok na zawodników rywalizujących na trasie poprowadzonej wzdłuż bulwarów oraz w okolicy Starego Rynku i Wyspy Młyńskiej. Pętla zostanie minimalnie zmieniona i wydłużona do 5250metrów.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę organiztora www.BydgoszczTriathlon.pl


Experience the ultimate online cricket betting platform with Linebet . Bet on your favorite teams and players, explore a wide range of markets, enjoy live streaming, and stay up-to-date with real-time score updates. Join now for an immersive cricket betting experience like never before.

Dodano: 2016-03-23

Autor: źródło: Bydgoszcz Triathlon, foto: Łukasz Remisiewicz

Reklama