Elemental Tri Series, cykl triathlonowy, który z sukcesem zadebiutował w zeszłym roku, nieustannie się rozwija. W tegorocznej edycji zawodnicy będą mogli wystartować aż w czterech miejscowościach: Olsztynie (15.05.2016), Augustowie (12.06.2016), Blachowni k. Częstochowy (31.07.2016) oraz w Białymstoku (21.08.2016). Do dwóch znanych już zawodnikom dystansów organizatorzy, firma Labosport Polska, dodała nowy etap, dotychczas występujących tylko w czasie edycji w Olsztynie.


Do tej pory zawodnicy mogli ściągać się na dystansie olimpijskim bez draftingu (1,5-40-10) oraz na dystansie sprinterskim (0,75-20-5) z draftingiem (darfting, czyli jazda w grupie lub jazda bezpośrednio za kimś lub obok kogoś). Od tego roku uczestnicy Elemental Tri Series mogą wystartować również w każdej edycji na dystansie supersprinterskim z draftingiem, gdzie etap pływacki wyniesie 0,2 km, rowerowy 10 km, a biegowy 2,5 km.


„Dodanie do cyklu dystansu supersprinterskiego to ukłon w stronę początkujących triathlonistów, a także w stronę młodzieży, gdyż na tym dystansie mogą wystartować osoby już od 14 roku życia. Dzięki temu możliwe będzie dodatnie kategorii młodzik do klasyfikacji generalnej, co nas bardzo cieszy. Liczymy, że nasza decyzja o dołączeniu dodatkowego dystansu przyczyni się do rozwoju sportu młodzieżowego w Polsce” – powiedział Marcin Florek z Labosport Polska, dyrektor cyklu.


Podobnie jak na olimpijce i sprincie, do klasyfikacji generalnej na dystansie supersprinterskim będą liczyły się czasy z czterech imprez wchodzących w skład Elemental Tri Series. Młodzi triathloniści oraz debiutanci w czasie trwania Elemantal Tri Series będą mogli spotkać ścisłą czołówkę kraju w tej dyscyplinie, która będzie ścigać się o Puchar Polski w Triathlonie. Rozegrany on zostanie na dystansie sprinterskim z draftingiem, podczas imprez wchodzących w skład cyklu. Będzie to wyjątkowa okazja by zebrać cenne doświadczenie od bardziej doświadczonych kolegów.


Zapisy na dystans olimpijski oraz sprinterski już trwają, a rejestracja na dystans supersprinterski zostanie uruchomiona w poniedziałek 4 kwietnia 2016 r. o godzinie 12:00. Zapisać na ten dystans się będzie można poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.triathlonseries.pl. Szczegółowe informacje na temat cyklu można również znaleźć na profilu facebookowym: https://www.facebook.com/triathlonseriespl

Dodano: 2016-03-24

Autor: Źródło: Labosport

Tagi: triathlon

Reklama