Już od minionego poniedziałku 4 kwietnia można zapisywać się na dystans supersprinterski w ramach zawodów triathlonowych cyklu Elemental Tri Series, którego inauguracja nastąpi 15 maja w Olsztynie. Następnie zawodnicy będą mogli ścigać się w Augustowie (12.09.2016), Blachowni k. Częstochowy (31.07.2016) oraz w Białymstoku (21.08.2016). Oprócz dystansu supersprinterskiego uczestnicy zawodów mają do wyboru również dystans olimpijski (1,5-40-10) oraz sprinterski (0,75-20-5).


Dystans supersprinterski pozwala na start w zawodach osobom, które są początkujące w tej dyscyplinie sportu oraz jest dobrym powodem do debiutu w triathlonie. Pokonanie etapu pływackiego, rowerowego oraz biegowego, którego odległości wynoszą odpowiednio 0,2 km, 10 km oraz 2,5 km, nie wymaga specjalistycznego sprzętu i jest możliwe dla każdej osoby, która choć trochę jest aktywna.


„Do startu w supersprincie zapraszamy gorąco także młodzież, ponieważ na tym dystansie mogą wystartować osoby już od 14. roku życia. Uważamy, że jest to doskonała okazja na promocję triathlonu wśród młodszych zawodników oraz na pierwszy start w tej dyscyplinie. W zasadzie wszystkich, którzy potrafią przepłynąć 200 metrów, posiadają jakikolwiek rower i nie jest im straszne przebiec kilka kilometrów, zapraszamy na triathlon na tym dystansie! Dla zawodników zainteresowanych dystansem supersprinterskim przygotowaliśmy po 100 pakietów startowych na każdą edycję” - powiedział Marcin Florek z Labosport Polska, dyrektor cyklu.


W tym roku na tym dystansie będzie można wystartować w czasie wszystkich edycji Elemental Tri Series, co jest istotną zmianą w stosunku do poprzedniego roku, kiedy supersprint dostępny był tylko dla zawodników ścigających się w Olsztynie. Nowością jest także dodanie klasyfikacji młodzik do klasyfikacji generalnej cyklu, gdzie będą liczyły się czasy z czterech imprez wchodzących w skład Elemental Tri Series. Debiutanci i młodzi triathloniści w czasie startów będą mogli spotkać ścisłą czołówkę kraju w tej dyscyplinie, która będzie ścigać się o Puchar Polski w Triathlonie. Rozegrany on zostanie na dystansie sprinterskim z draftingiem, podczas imprez wchodzących w skład cyklu. Będzie to wyjątkowa okazja by zebrać cenne doświadczenie od bardziej doświadczonych kolegów.


Zapisy na wszystkie dystanse są już uruchomione. Na zawody zarejestrować się można za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Szczegółowe informacje można również znaleźć na profilu facebookowym cyklu: www.facebook.com/triathlonseriespl

Dodano: 2016-04-07

Autor: Źródło: Labosport Polska

Tagi: triathlon

Reklama