Najbardziej innowacyjna i widowiskowa liga triathlonu już w czerwcu zawita do stolicy Wielkopolski. Jedyny w Europie wyścig kwalifikacyjny cyklu Super League Triathlon będzie punktem kulminacyjnym 4-dniowego, poznańskiego święta triathlonu. W dniach 29 czerwca – 1 lipca odbędzie się również m.in. start amatorów na trzech dystansach indywidualnych i jednym sztafetowym, Junior Triathlon Poznań oraz Semilac Women Run.


Super League Triathlon to dwa cykle – kwalifikacyjny oraz mistrzowski. W ramach tego pierwszego triathloniści (amatorzy i profesjonaliści) walczą o punkty umożliwiające im start w imprezach mistrzowskich. Cykl mistrzowski to starty ścisłej światowej czołówki triathlonistów, w jednych z najbardziej prestiżowych lokalizacji na świecie. Pula nagród cyklu wynosi ponad 1,5 miliona dolarów. SLT to przede wszystkim innowacyjne, szybkie i bardzo emocjonujące formaty. To prawdziwa gratka dla kibiców, bowiem nigdy wcześniej rywalizacja w triathlonie nie była tak ekscytująca i atrakcyjna do oglądania.

Triathlonowa Liga Mistrzów

- Super League Triathlon otwiera nowy rozdział w historii tego sportu. Mamy nadzieję, że imprezy cyklu wprowadzą powiew świeżości i nową jakość do światowego triathlonu - mówi Michael D’Hulst, współzałożyciel i dyrektor Super League Holding. - Istotną częścią ducha SLT są równe szanse dla wszystkich zawodników. Mam nadzieję, że dzięki możliwości startu u boku największych światowych gwiazd imprezy cyklu SLT będą platformą, która zapewni szansę na realizację marzeń nowej generacji zawodników – dodaje.


W kategorii PRO Polskę reprezentować będą m.in. Maria Cześnik oraz Agnieszka Jerzyk, które w poprzednich latach reprezentowały nasz kraj podczas Igrzysk Olimpijskich. Razem z nimi na starcie wyścigu kwalifikacyjnego w Poznaniu staną najlepsi triathloniści z całego świata.

Sportowy festiwal w Poznaniu

Super League Triathlon Poznań to znacznie więcej niż tylko wyścig kwalifikacyjny cyklu SLT. W ramach najdłuższego w Polsce, 4-dniowego festiwalu triathlonu odbędą się również starty amatorów na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km), a także start drużynowy na dystansie 56,5 km. To niepowtarzalna okazja dla pasjonatów triathlonu z całej Polski, aby wystartować w ramach jednego wydarzenia z najlepszymi zawodnikami na świecie. Z okazji tej zdecydował się skorzystać m.in. medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi Jan Szymański, który w Poznaniu zadebiutuje w triathlonie.


SLT Poznań 2018 to także Semilac Women Run oraz Złoty Start Kobiet. Inicjatywy, dzięki którym SLT Poznań jako pierwsze na świecie wychodzi naprzeciw realnemu zwiększeniu zaangażowania kobiet w triathlon. W ramach tego projektu triathlonistki będą miały dostęp do dedykowanej platformy treningowej, a także wzajemnego wsparcia i motywacji innych aktywnych kobiet z całej Polski. W trakcie triathlonowego festiwalu planowany jest również Junior Poznań Triathlon – impreza dla najmłodszych sportowców, której głównym celem jest propagowanie wśród nich zdrowego stylu życia oraz pomoc dzieciom w realizowaniu siebie poprzez sport. Wszystkie te inicjatywy tworzą spójny obraz wydarzenia, które łączy pasjonatów triatlonu niezależnie od wieku, płci i kraju pochodzenia.

Triathlonowa stolica Polski

Poznań można śmiało nazwać kolebką polskiego triathlonu. W sąsiadującym z miastem Kiekrzu w 1984 roku miały miejsce pierwsze w Polsce zawody triathlonowe, a od 2013 roku, w 5 kolejnych edycjach poznańskiego triathlonu wzięło udział ok. 12 tys. zawodników z całego świata. Poznań może również pochwalić się doskonałą infrastrukturą sportową – szybkie trasy biegowe i rowerowe oraz jezioro położone blisko centrum miasta umożliwiają zorganizowanie imprezy, która będzie wyjątkowo atrakcyjna zarówno dla triathlonistów, jak i kibiców. Nic dziwnego, że to właśnie to miasto zostało wybrane przez wielokrotnego mistrza świata Chrisa McCormacka i jego partnerów jako gospodarz eliminacji do najbardziej prestiżowej ligi triathlonowej na świecie. Dzięki Super League Triathlon Poznań na 4 dni zamieni się w sportową stolicę Polski.

Wy także możecie dołączyć do tysięcy pasjonatów triathlonu i zostać częścią tego wyjątkowego wydarzenia. Trwa rejestracja do rywalizacji amatorów, a do zawodów wciąż pozostało wystarczająco czasu na przygotowania. Więcej informacji oraz rejestracja na stronie www.superleaguepoznan.com

League Triathlon Poznań 2018 potrwa od 29 czerwca do 1 lipca 2018 r. Współorganizatorem i patronem honorowym wydarzenia jest Miasto Poznań. Sponsorami imprezy są firmy Ciech, Veolia, Itaka, Cisowianka, Firma Karlik, Aquaspeed oraz Diamant.

Dodano: 2018-04-27

Autor: informacja prasowa, foto: The Studio M.

Reklama