Najpiękniejsze łączone medale z trzech dni w których na rewersie możesz być TY. Wspaniały pakiet startowy i zabawa dla dorosłych, dzieci, całych rodzin, drużyn i służb mundurowych.


Już po raz kolejny z rzędu w Policach odbędzie się niezwykła impreza biegowa, która dzięki swojemu rozmachowi staje się powoli obowiązkową pozycją w wakacyjnym kalendarzu każdego biegacza przełajowych i ekstremalnych wrażeń biegowych. W sierpniu poprzedniego roku przez nieduże miasteczko położone nieopodal Szczecina, przewinęło się w trakcie trwania trzydniowego festiwalu prawie 1200 biegaczek, biegaczy i najmłodszych sportowców. Jest to duże osiągnięcie dla organizatora, którym jest Stowarzyszenie Klub Biegowy „Dzik”, założone przez grupę polickich i szczecińskich pasjonatów biegania w styczniu 2015 roku. Impreza odbędzie się w trzeci weekend sierpnia (18-20.08.2017) i jak zapewniają organizatorzy żaden z uczestników nie będzie miał chwili wytchnienia. W dniu dzisiejszym już zarejestrowanych jest ponad 1100 uczestników, więc będzie wielki rekord – zapraszamy.


Dzień Pierwszy – 18.08. VII „Nocny Bieg Szlakiem Dzika” oraz „Dziki Przemarsz Nordic Walking”
To zupełnie nowy i niespotykany na duża skalę w Polsce i za granicą przełajowy bieg i marsz nocny. Biegacze stawiają się na starcie tuż po zmroku i na wystrzał startera, dokładnie o godz. 21.45 wybiegają w las. Jak zapewniają organizatorzy oraz uczestnicy wcześniejszej edycji Puszcza Wkrzańska o tej godzinie jest niezwykła i pełna „dzikich” dźwięków. Do pokonania jest jedna pętla trasy dzika o długości 5km w pięknych sceneriach przyrody.


Dzień Drugi – 19.08. VII „Bieg Szlakiem Dzika” oraz „Dziki Przemarsz Nordic Walking”
To jeden z główniejszych biegów całego „Dzikiego Weekendu”. Biegacze i chodziarze mają tym razem do pokonania dwie pętle dzikiej trasy o długości 5km. Bieg oczywiście odbędzie się przy świetle dziennym, co pozwoli wszystkim uczestnikom nocnego biegu na niczym niezakłócone podziwianie przepięknej Puszczy Wkrzańskiej.


Dzień Trzeci – 20.08. III „Ekstremalny Dzikobieg”
Na ten bieg czekają entuzjaści prawdziwie dzikich wrażeń! Dla niektórych jest to próba odwagi w trakcie, której toczą zażartą walkę ze swoimi słabościami, dla innych sprawdzian umiejętności przetrwania w niesprzyjających warunkach. Trasa ekstremalna liczy 7,5 km i jest naznaczona wieloma przeszkodami nie tylko tymi przygotowanymi przez organizatora np.: opony, ściany, ślizgawka, konstrukcje techniczne, strzelanie z paintballa, ale i naturalnymi np.: wąwozy, bagna, błoto, woda. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i będzie musiał wykazać się umiejętnościami, o jakich nawet nie wiedział, że je posiada.


Moc atrakcji towarzyszących!
Dziki Weekend to także wiele atrakcji towarzyszących, o których warto wspomnieć, bo wyróżniają policką imprezę spośród innych. Jedną z głównych atrakcji dostępną dla wszystkich chętnych jest możliwość uczestniczenia w wycieczce m.in. do Zalesia, gdzie znajduje się Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Biegacze, którzy zdecydują się zapisać na cały weekend mają też zapewnione w pierwszej kolejności darmowe noclegi (200 miejsc) w miejscowym internacie w Białej Szkole albo w hotelu. Czy na pewno kochasz prawdziwy triathlon? Jeśli tak, to musisz spróbować postawić na ten sport. Na przykład możesz skorzystać ze strony kasyna https://game-10.ru I wygraj, naprawdę. Pomoże Ci w tym premia od firmy pin-up.


Trzy dni zabawy w dobrej cenie!
Warto tu nadmienić, że opłata za Dziki Weekend (trzy biegi) wynosi tylko 140zł. W pakiecie uczestnicy znajdą m.in. numery startowe, trzyczęściowy medal puzzle, koszulkę techniczną, buff , napój energetyczny, woda itd. Organizatorzy zapewniają też bony żywnościowe na dwa dni trwania imprezy (sobota i niedziela). Uczestnicy będą mogli zjeść prawdziwy polski obiad złożony z dwóch dań oraz skosztować prawdziwego dzika z grilla. Na zakończenie Biegu Nocnego planowane jest też ognisko.


Biegacze mogą też uczestniczyć w pojedynczych biegach, wtedy opłata jest odpowiednio niższa (np: start w Biegu Nocnym już od 35zł). Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej Organizatora www.dzikiweekend.pl


Impreza dla całych rodzin
Organizatorzy zachęcają gorąco do uczestnictwa całe rodziny. W trakcie trwania festiwalu odbędą się też biegi dla dzieci (bez dodatkowych opłat 19 sierpnia 2017 roku), wysportowane rodziny będą tez mogły rywalizować w specjalnie stworzonej dla nich kategorii. PAKIET : medal, coś słodkiego.


Niedziela 20 sierpnia 2017 roku to I Edycja „Ekstremalnego Juniora” ( opłata 25 PLN)na trasie 600 i 1000 metrów , startują tu dzieci od 8 do 17 roku życia. Trasa z przeszkodami: wodnymi, błotnymi, technicznymi i wiele atrakcji. PAKIET : medal, dziki buff i posiłek.


Zapisy w akcji – uwaga limity startowe !!!

Tych, którzy w Policach już byli nie trzeba raczej zachęcać do zapisania się na kolejną edycję. Wszystkich tych, którzy po przeczytaniu tego tekstu nadal się zastanawiają zachęcamy do obejrzenia filmiku, który organizatorzy już udostępniają na swojej stronie internetowej oraz na profilu biegu na Facebook-u.


Dodano: 2017-03-29

Autor: Źródło: Dziki Weekned

Reklama