Niedzielne zawody w Olsztynie zainaugurowały tegoroczny cykl Elemental Tri Series. Impreza zlokalizowana w Centrum Rekreacyjno-Sportowym nad jeziorem Ukiel przyciągnęła setki triathlonistów.

Jako pierwsze miały miejsce zawody biegowe dla dzieci Elemental Kids, impreza towarzysząca triathlonowi. Najmłodsi mieli do pokonania 200, 500 lub 1000 m. Na linii startu stanęło łącznie 59 dzieci.

Po startach dzieci wyruszyli zawodnicy zmagający się z dystansem supersprinterskim, gdzie przepłynąć musieli 0,2 km w jeziorze Ukiel, przejechać na rowerze 10 km oraz na koniec przebiec 2,5 km. Najszybszym zawodnikiem na tym dystansie był Filip Kasprzyk z Gniezna z czasem 30:33. Tuż za nim uplasowali się Maciej Falgobowski z Poznania (30:56) oraz Piotr Bronakowski z Olsztyna (31:19). Wśród pań zwyciężyła Magdalena Sudak z Milanówka z czasem 34:05. Drugie miejsce zajęła Joanna Józkowska (Szczecin, 34:59), a trzecie Oktawia Lewandowska (Szczecin, 35:15) Wśród mieszkańców Olsztyna na tym dystansie przeprowadzone zostały Mistrzostwa Olsztyna w Triathlonie, w których zwyciężyli Piotr Bronakowski (31:19) oraz Patrycja Kościerza (40:32).

Na dystansie sprinterskim z draftingiem wystartowało niemal 200 uczestników. Zawodnicy do pokonania mieli 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze oraz 5 km biegu. Wśród panów tryumfował Tomasz Marcinek z Racioborza z czasem 57:22. Marcinek to brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów na dystansie supersprinterskim i Młodzieżowy Mistrz Polski na dystansie sprinterskim i olimpijskim z 2014 roku. Jako drugi na metę wbiegł Kacper Stępniak z Rumii, który pokonał cały dystans w czasie 57:20. Członek Elemental Tri Team i v-ce Mistrz Polsku młodzieżowców na dystansie olimpijskim i sprinterskim, Młodzieżowy Mistrz Polski w Aquathlonie z 2016 roku. Trzecie miejsce na podium przypadło Jackowi Krawczykowi, także z Rumii, z czasem 58:05. Również członek drużyny Elemental Tri Team i Mistrz Polsku juniorów na dystansie sprinterskim z 2015 oraz v-ce Mistrz Polski w Aquathlonie w kategorii U23 w 2016 roku.

Pośród Pań tryumfowała Magdalena Mielnik, zawodniczka z Olsztyna, która osiągnęła czas 01:02:02 i tym samym sprawiła sobie wspaniały prezent na dwudzieste piąte urodziny. Magda to brązowa medalistka Mistrzostw Polski seniorek na dystansie olimpijskim, czwarta zawodniczka Mistrzostw Polski na dystansie sprinterskim oraz jedenasta zawodniczka ostatniego Pucharu Europy w Portugalii. Drugą kobietą w sprincie była Małgorzata Szczerbińska z Malborka (01:03:20) - v-ce Mistrzyni Polski seniorów na dystansie sprinterskim i olimpijskim w 2015 roku, a także zawodnicza kadry narodowej, a trzecie miejsce przypadło Aleksandrze Rudzińskiej z Warszawy (01:04:12), która w zeszłym roku zdobyła brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet w sprincie oraz brąz na dystansie olimpijskim.

Dystans sprinterski, to przede wszystkim Puchar Polski w Triathlonie. Na linii startu stawili się czołowi polscy zawodnicy, wśród nich zwycięzcy, Tomasz Marcinek, Kacper Stępniak, Jacek Krawczyk, Magdalena Mielnik, Małgorzata Szczerbińska, a także Tomasz Brembor (Mistrz Polski młodzieżowców na dystansie sprinterskim i olimpijskim, oraz brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów na dystansie olimpijskim, drugi zawodnik całego cyklu Elemental Tri Series 2015), Kamil Damentka (członek Elemental Tri Team i Mistrz Polsku juniorów młodszych z 2015 roku), Agnieszka Cieślak (Mistrzyni Europy w Aquathlonie z 2012 roku oraz zajęła drugie miejsce w klasyfikacji końcowej cyklu Elemental Tri Series 2015), Aleksandra Sikora (Mistrzyni Polski Juniorek w 2015 roku, a także najbardziej perspektywiczna zawodnika młodego pokolenia).

Do dystansu olimpijskiego (1,5 km – 40 km – 10 km) zgłosiło się niemal 350 osób. Drafting na tym dystansie był zabroniony, czyli zawodnicy jechali indywidualnie na czas. Najlepszy wynik osiągnął Jacek Tyczyńki z Głogowa (01:58:50), następnie linię mety przekroczyli Sebastian Najmowicz z Olsztyna (01:59:16) oraz Łukasz Lis (Lublin, 02:03:38). Najszybszą zawodniczką okazała się Aleksandra Jędrzejewska z Wrocławia z czasem 02:17:43. Drugie miejsce na podium zajęła Monika Chodyna z Olsztyna (02:27:03), trzecie miejsce przypadło Annie Marcinkowskiej z Warszawy (02:34:30). Na dystansie olimpijskim przeprowadzona została również rywalizacja sztafet, w której jeden zawodnik płynął, drugi jechał na rowerze, a trzeci biegł. Najlepszym zespołem okazała się sztafeta „Labosport Team”: Kamil Chylak, Piotr Fuliński i Mateusz Górski (02:07:19). Jako druga na metę dotarła sztafeta „Airbike Armexim Development Tri Team”, w której skład wchodzili Paweł Boniecki, Przemysław Puławski oraz Łukasz Jaroszewski (02:10:15). Trzecie miejsce na podium zajęli również panowie ze sztafety „Wilkasy2016” w składzie Piotr Andryszak, Paweł Teodorczuk i Sławomir Gumowski. https://toponlinecasino.pl/

Wyniki Elemental Tri Series Olsztyn 2016: http://triathlonseries.pl/triathlon-olsztyn/wyniki/


W czasie zawodów zawodnicy oraz osoby towarzyszące mogli odwiedzić EXPO towarzyszącemu imprezie. Wśród wystawców znaleźli się między innymi przedstawiciele marki Giant, z produktami dla kobiet linii Liv, marka Huub, oferująca m.in. pianki i stroje triathlonowe, Etixx – marka zajmująca się odżywianiem sportowców, Olimpius – sklep sportowy dla triathlonistów, sportowy sklep rowerowy z Olsztyna „Rowery Sportowy”, Man of Steel: Triathlon Brand z odzieżą codzienną skierowaną dla triathlonistów. Najmłodsi mogli wybawić się na dużej dmuchanej zjeżdżalni jednego ze sponsorów zawodów firmy Beko.

Sponsorem tytularny całego cyklu jest cyklu jest Elemental Holding SA, natomiast sponsorami strategicznymi zostały firmy: Beko, Giant, Etixx, Huub. Patronat honorowy nad zawodami Elemental Tri Series Olsztyn objął Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.
Następne zawody z cyklu Elemental Tri Series odbędą się 12 czerwca w Augustowie. Kolejno zawodnicy będą się ścigać w Blachowni koło Częstochowy (31.07.2016) oraz w Białymstoku, gdzie 21 sierpnia obędzie się finał cyklu.
Wyniki Elemental Tri Series Olsztyn 2016

Dodano: 2016-05-17

Reklama