Uznany fiński producent multisportowych zegarków Suunto zapowiedział nowe urządzenia, z kolorowymi i dotykowymi wyświetlaczami. Mają być odporne na wszelkie warunki terenowe i czytelne nawet w pełnym słońcu. Podczas ćwiczeń (np. w wodzie) obsługę umożliwiają także trzy przyciski.

Spartan Ultra ma mieć baterię zapewniającą do 26 godzin pracy w trybie treningowym oraz dokładne śledzenie trasy przez GPS. Lżejszy Sport wyposażony będzie w baterię zapewniającą do 16 godzin pracy. Zegarki oferują kilkadziesiąt wstępnie definiowanych trybów sportowych oraz możliwość programowania zaawansowanych funkcji w każdym z trybów. Na ekranie możemy wyświetlać do 7 różnych danych cyfrowych, a także wykresy i animacje. W modelach Ultra zapowiedziano rozbudowę funkcji monitorowania całodziennej aktywności, w tym regeneracji i odpoczynku. Zegarki spełniają funkcję smartwatchy (wyświetlanie powiadomień i SMS-ów z telefonu), a ich tarcze mają być konfigurowalne. Ceny od 2100 zł (Sport) do 3400 zł (Titanium + HR). Zapowiedziano także zegarki Spartan z wbudowanym optycznym sensorem mierzącym tętno na nadgarstku. Kolekcja będzie dostepna w sprzedaży od września 2016.

Jednocześnie Suunto zapowiada odświeżenie swojego serwisu Movescount, na którym znajdzie się wiele nowych funkcji i udogodnień. Już teraz można korzystać z opcji Heatmap (w polskiej wersji „Mapa atrakcyjności”), żeby zobaczyć, gdzie najczęściej inni użytkownicy trenują poszczególne dyscypliny sportów. Świetna opcja, gdy szukamy pomysłu na nową trasę lub znajdziemy się w obcym mieście i chcemy pójść pobiegać lub pojechać na rower. W nowym serwisie nacisk położono na skuteczne osiąganie celów treningowych poprzez inspirację społeczności sportowców oraz uzyskanie porad treningowych (Coaching p2p). Zegarki będą dostępne w różnych wersjach kolorystycznych i wykończeniowych (szafirowe szkło, tytanowy pierścień).

Dodano: 2016-08-02

Reklama