W 2018 na Enea Bydgoszcz Triathlon po raz pierwszy zostanie rozegrany dystans 1/2. Zawodnicy „Połówki” pokonają 1900 m pływania, 90 km na rowerze i 21.1 km biegu.

W 2017 roku zawody zgromadziły komplet uczestników, który wynika z pojemności strefy zmian zlokalizowanej na Hali Łuczniczka. Już w styczniu skończyły się miejsca na najpopularniejszym dystansie: 1/4, a na miesiąc przed zawodami wyczerpały się miejsca na 1/8.


Aby umożliwić start wszystkim chętnym organizator wprowadza nowy dystans z osobną strefą zmian. W 2018 roku oprócz uwielbianych przez triathlonistów dystansów 1/8 i 1/4, po raz pierwszy na zawodach zostanie rozegrany dystans 1/2 z limitem 500 uczestników.


To długi wysiłek, który wymaga odpowiedniego wytrenowania i siły charakteru. Jego wprowadzenie jest ukłonem w stronę triathlonistów, którzy chcą zmierzyć się z tym wyzwaniem podczas organizowanego przez nas wydarzenia. — odpowiada Jakub Kubiński, dyrektor sportowy Enea Bydgoszcz Triathlon.


To nie koniec zmian. Dzieci i młodzież będą mogli wziąć udział w rywalizacji biegowej i duathlonowej w sobotę, 7 lipca.


Otrzymaliśmy wiele próśb dotyczących wprowadzenia konkurencji dla najmłodszych, którzy przyjeżdżają na Enea Bydgoszcz Triathlon razem ze startującymi u nas rodzicami. Postanowiliśmy więc przygotować rywalizację dla dzieci i młodzieży praktycznie w każdym wieku. — powiedział Aleksander Skorecki, prezes Stowarzyszenia Ars Athletica, organizatora Enea Bydgoszcz Triathlon.


Zapisy zostaną uruchomione równocześnie z rejestracją na zawody główne.


W związku z dodaniem nowych dystansów nieznacznie zmienia się harmonogram rozgrywania zawodów.


Sobota, 7 lipca: w godzinach porannych wystartują zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/4.
Po południu odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży.


Niedziela, 8 lipca w godzinach porannych rozpocznie się rywalizacja zawodników na dystansie 1/2.
W godzinach popołudniowych wystartują zawodnicy startujący na 1/8.


Rejestracja na Enea Bydgoszcz Triathlon 2018 zostanie uruchomiona 15 listopada, punktualnie o godzinie 18:00!


Najszybciej rejestrujący się zawodnicy mogą liczyć na wpisowe już od 99 zł!


Komplet informacji i link do formularza rejestracyjnego dostępny jest na stronie internetowej: www.BydgoszczTriathlon.pl

Dodano: 2017-10-23

Autor: Źródło: Enea Bydgoszcz Triathlon, zdjęcia: Maratomania

Tagi: triathlon

Reklama