Swimrun to niezwykle atrakcyjny sport wywodzący się ze Skandynawii. Ta niezwykła dyscyplina sportu zrobiła już zawrotną karierę w Europie, a teraz szturmem wdziera się do naszego kraju. W 2018 roku w Stężycy na Kaszubach odbędą się pierwsze zawody swimrun w tej części Polski!

Swimrun polega na pokonaniu określonego dystansu naprzemiennie biegnąc i płynąc zgodnie z naturalnym ukształtowaniem terenu na wyznaczonej trasie. Zawodnicy, którzy wystartują podczas Garmin Swimrun Series Stężyca 2018 będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: 25 km (tylko zespołowo), 10 km indywidualnie i 5 km indywidualnie. Dystans 25 km trzeba będzie pokonać w dwuosobowym teamie (damskim, męskim lub mieszanym), którego członkowie nie mogą się od siebie oddalać na więcej niż 10 metrów. Ustalona odległość między zawodnikami to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również dodatkowe utrudnienie. Dystanse 5 km oraz 10 km będzie można pokonać jedynie indywidualnie. Kolejną ważną zasadą swimrunowych zawodów jest konieczność dotarcia do mety w wyposażeniu, w którym zawodnicy przekroczą linię startu. Dlatego należy przygotować się na bieg w czepku, okularkach, łapkach, z pull buoyem czy też w butach.


„Trasy Garmin Swimrun Series Stężyca 2018 wyznaczone zostały w myśl zasady przyświecającym wszystkim zawodom organizowanym w tej formule, czyli im trudniej tym lepiej. Zawodnicy, którzy wezmą udział w rywalizacji, pokonywać będą malownicze szlaki Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, w których nie brakuje sporych przewyższeń, jezior i gęstych zagajników” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z Labosport Polska.


Swimrun to dyscyplina wywodząca się ze Szwecji, która powstała w 2002 roku w wyniku wyzwania, które dotyczyło najszybszego dotarcia w parach do hotelu oddalonego o 75 km. Zakład przekształcił się w dyscyplinę, która zyskuje na popularności z roku na rok, a kolejne zawody pojawiają się co raz liczniej na całym świecie. Wszystkie zawody swimrun odbywają się w unikatowych przyrodniczo miejscach. Założeniem ich organizacji jest doskonała sceneria, ponieważ walory wizualne podczas rywalizacji w tej dyscyplinie są nie do przecenienia. Dlatego też, lokalizacją pierwszych zawodów Swimrun Series będzie urokliwa Stężyca. Kaszuby to piękne krajobrazy, a ich największe bogactwo to krystalicznie czyste jeziora, przeplatane mozaiką lasów, jezior, wzniesień, łąk i pól. Na takich terenach odbędzie się rywalizacja podczas zawodów Swimrun Series, które odbędą się 30 czerwca 2018 r., dzień przed kolejną edycją Garmin Iron Triathlon 2018 organizowaną również w tej części Kaszub.


Zapisy na Garmin Swimrun Series Stężyca 2018 właśnie ruszyły! Aby wziąć udział w tych niecodziennych zawodach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.swimrunseries.pl

Dodano: 2017-11-20

Autor: Źródło: Labosport

Tagi: swimrun

Reklama