W zeszły weekend miłośników triathlonu i gór zgromadziły zawody zorganizowane jak co roku na terenie Zespołu Elektrowni Wodnej Niedzica. Pogoda jak to w górach zmienna. Tego roku było chłodno (a niektórzy twierdzili że zimno). Woda 17.5OC - powietrze ciut chłodniejsze.
Na zawodników czekały dwa dystanse: Sprint i Olimpijka. Tradycyjnie start wspólny. Po pierwszym okrążeniu pierwsza z wody wychodzi Alicja Ulatowska, która prowadzenie oddała panom dopiero na biegu. Na dystansie Olimpijskim pierwszy pływanie kończy Jakub Jasiński. Na trasie rowerowej do Olimpijki są jednak dwa podjazdy a do tego zakaz drafftu, co w odróżnieniu do innych zawodów daje szanse dobrym kolarzom . No i były przetasowania. Niestety w trakcie tej dyscypliny rozpadało się. Na niektórych odcinkach lało mocno, co niestety doprowadziło do kilku wywrotek – nie ominęło to też czołówki „poległ Marek Zajusz”. Bieg mimo okolicznych gór jest u nas płaski. Poprowadzony przez malowniczą wieś Frydman i trawiastą koroną zapory skąd roztaczają się przepiękne widoki na wieś, jezioro i góry ( kto nie walczy z czasem może podziwiać). Trawiasta nawierzchnia niektórym sprawiała problem , za to inni byli zachwyceni taką odmianą. Biegać się da bo zwycięzca, Jakub Woźniak wykręcił na dychę 35min.14sek. Na czas dekoracji nawet przebiło się słoneczko. Puchary ufundował Wójt Gminy Łapsze Niżne na terenie której leży Frydman.
Dzięki sponsorom ZEW Niedzica S.A. i Bikershop zwycięzcy i nie tylko wyjechali od nas w znakomitych humorach. Sprint wygrali: wśród kobiet Alicja Ulatowska, a u mężczyzn Przemysław Zieliński. Najlepszą kobietą na olimpijce została Joanna Garlewicz (tegoroczna zwyciężczyni cross triathlonu Mocarny Zbój).
Pełne wyniki na http://frydmantriathlon.pl/wyniki-2015 .

Komu mało rywalizacji w naszych pięknych okolicznościach przyrody Pienin, Gorców i Tatr, zapraszamy na Tatramana 22 sierpnia. Wiem nie wszyscy mogą zmierzyć się z dystansem ½ ironmen’a i to w tak extremalnym wydaniu. Tych zapraszamy na nasze trasy w przyszłym roku. Czytelniku jeśli nie próbowałeś jeszcze tej dyscypliny sportu POCZUJ ZEW TRIATHLONU razem z nami.
Komandor Zawodów
Lucjan Habieda

Dodano: 2015-07-03

Reklama