30 lipca na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice, po raz pierwszy we Wrocławiu odbędzie się Runmageddon, najbardziej ekstremalny bieg z przeszkodami w Europie. Do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie blisko 2000 fanów biegów przeszkodowych z całej Polski, by rywalizować na 6 kilometrowej trasie w formule Rekrut, na której organizatorzy przygotują ponad 30 wymagających przeszkód. W rolę żywej przeszkody wcielą się członkowie drużyny futbolu amerykańskiego – Panthers Wrocław. Runmageddon to nie tylko zabawa dla dorosłych, na specjalnie przygotowanej trasie bawić będą się także najmłodsi adepci ekstremalnego biegania.
Runmageddon szalał już m.in. w Warszawie, Sopocie, Zabrzu, Myślenicach i Poznaniu, a teraz przyszedł czas na Wrocław! 30 lipca odbędą się zawody w formule Rekrut czyli ekstremalny bieg na dystansie 6 kilometrów, gdzie uczestnicy by dotrzeć do mety będą musieli pokonać ponad 30 wymyślnych i bardzo wymagających przeszkód. Organizatorzy biegu tłumaczą, że Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych, oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. Runmageddon charakteryzuje się tym, że trasa usiana jest wieloma przeszkodami, których nie da się ominąć. Konieczne jest więc brodzenie w gęstym błocie, skakanie, wspinanie po linie rozwieszonej nad wodą, przedzieranie się przez gęste krzaki, wspinanie się na wysokie ściany i czołganie pod zawieszonymi nisko nad ziemią zasiekami. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby pokonywanie ustawionych przeszkód dostarczało iście piekielnych wrażeń. I rzeczywiście im się to udaje, ponieważ zdecydowana większość zawodników wpada na metę biegu niesamowicie wyczerpana, ale dumna i szczęśliwa. Hasło przewodnie uczestników tego biegu to: „Im gorzej, tym lepiej!”


Kluczem do pokonania wszystkich wymyślnych przeszkód rozstawionych na trasie jest współpraca między zawodnikami, która od samego początku jest znakiem rozpoznawczym Runmageddonu, największego w Polsce cyklu biegów ekstremalnych. W tym biegu nie jest najważniejszy czas, w jakim się dotrze do mety, ale świetna zabawa na trasie przy pokonywaniu przeszkód i fantastyczna atmosfera wśród uczestników. Część przeszkód ustawionych na trasie tego ekstremalnego biegu jak np. wysoka 4 metrowa ściana zostało specjalnie zbudowanych w taki sposób, aby pokonanie ich w pojedynkę było prawie niemożliwe. W ten sposób organizatorzy zachęcają uczestników do współpracy. Zawodnicy z wielką satysfakcją udzielają z pomocy innym uczestnikom biegu, porównywalną do radości z samodzielnego pokonania trasy.


„Jesteśmy mocno podekscytowani pierwszymi zawodami we Wrocławiu. Na dzień dobry, na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice organizujemy najłatwiejszą formułę spośród wszystkich biegów z cyklu Runmageddonu, czyli 6 kilometrowego Rekruta. Udział w takim biegu może więc wziąć każdy, kto posiada choćby minimalną sprawność fizyczną i kondycję. Na dodatek tym, co zdecydowanie wyróżnia Runmageddon wśród innych biegów tego typu, jest współpraca na trasie wszystkich jego uczestników. A przecież Wrocław to miasto miłości, więc liczymy na świetną zabawę i fantastyczną atmosferę wśród startujących! Do udziału serdecznie zapraszamy również najmłodszych, dla których stworzymy specjalny, kilometrowy tor przeszkód, na którym bawić się będą mogły dzieci w wieku już od 4 lat.” – powiedział Mateusz Śliwa, dyrektor Runmageddonu Wrocław.


We Wrocławiu na uczestników Runmageddonu czekać będzie na trasie biegu mnóstwo atrakcji, takich jak np. zjazd Tyrolką zawieszoną dwa metry nad wodą. Na tego, kto nie utrzyma w rękach liny, czekać będzie przymusowa kąpiel w zimnej wodzie. Sporym wyzwaniem dla przemoczonych zawodników będzie pokonanie przeszkody o wiele mówiącej nazwie „Tesla”. Jest to klatka, w której zwisają długie kable pod napięciem, rażące śmiałków prądem. Tradycją Runmageddonu jest żywa przeszkoda, która jako ostatnia strzeże dostępu do mety. We Wrocławiu w jej rolę wcielą się członkowie drużyny futbolu amerykańskiego – Panthers Wrocław. Będzie to z pewnością nie lada gratka dla fanów tej dyscypliny, bowiem obecnie wrocławskie Pantery są uczestnikami Final Four Champions League i jednym z niespodziewanych faworytów do wygrania Pucharu Europy! Wrocławski Runmageddon odbędzie się tydzień po turnieju finałowym i może się okazać, że uczestnikom przyjdzie się zmierzyć z triumfatorem Ligi Mistrzów futbolu amerykańskiego. Tak czy inaczej, przejście potężnie zbudowanych futbolistów nie będzie łatwym zadaniem!


Swoją strefę będą mieli również najmłodsi fani ekstremalnych biegów przeszkodowych. Specjalnie dla nich organizatorzy przygotowali trasę Runmageddonu KIDS, na której znajdzie się wiele nie mniej wymagających przeszkód niż w przypadku „dorosłego” biegu. Na dzieci w wieku od 4 do 11 lat czeka trasa o długości około 1 km, a na niej kilkanaście przeszkód. Rywalizacja najmłodszych toczyć się będzie w godzinach: 10:15 i 12:15 w kategorii 4-7 lat, oraz 11:15 i 13:15 dla dzieci w wieku 8-11 lat. Chętni mogą zgłosić swoją pociechę do biegu za pomocą strony www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu w strefie KIDS znajdującej się obok Biura Zawodów.


Dodano: 2016-07-20
Tagi: bieg

Reklama