Na świecie triathlon nabiera nowych kształtów, odchodzi od tradycji i wychodzi naprzeciw szybko rosnącej rzeszy kibiców, którzy sami w krótkim czasie zaczynają trenować triathlon. Pierwszy krok w Polsce to wykupienie licencji na emitowanie Mistrzostw Świata w Triathlonie przez TVP SPORT. Amatorzy poświęcają cały wolny czas na treningi, planowanie startów w sezonie i myśleniu co zrobić, aby być coraz lepszym. Triathlon nie odpuszcza nikomu, kto zaczął go uprawiać. Jeśli przestał, prędzej czy później wróci. Drugi krok na rzecz nowowczesności to propozycja zmiany dystansu na Igrzyskach olimpijskich, utworzeniu Triathlon Super League – grupy najlepszych zawodników na świecie, na razie mężczyzn, którzy będą ścigać się w różnych konfiguracjach pływanie, rower, bieganie z 10min przerwą pomiędzy każdą dyscypliną, triathlonów pod dachem tak zwanych” Indoor triathlon” oraz triathlonów wirtualnych, które urozmaicają przedsezonowy czas zimowy.

W Lesznie powstaje struktura triathlonu poprzez niespotykaną jeszcze formułę:
LIVE VS. VIRTUAL TRIATHLON LESZNO
STARTUJ W LESZNIE, RYWALIZUJ Z CAŁYM ŚWIATEM

Triathlon Leszno to cykl spotkań na basenie, szosie i w lesie. Zaliczając pływanie na dystansie 400m, pokonując rowerem 25km i 5km biegnąc mamy możliwość uczestniczenia w międzynarodowej rywalizacji. Choć brzmi to nieco abstrakcyjnie to zasady są bardzo proste. Uczestnicy mogą brać udział we wszystkich spotkaniach poprawiając swoje wyniki i czerpiąc radość ze współzawodnictwa. Dodatkowo dla zainteresowanych oferowany jest wachlarz treningów oraz spotkań ze sportowcami, m.in.: warsztaty zdrowego i aktywnego stylu życia, kurs ekonomicznego kraula czy spotkania treningowe ze sportowcami. Darmowe zapisy dla wszystkich chętnych dostępne są na stronie www.triathlonleszno.pl.
Osoby, które nie mają możliwości pojawienia się na linii startu mogą rywalizować w ramach Virtual Triathlon Leszno. Aby zostać sklasyfikowanym, należy dosłać wyniki pokonania odcinków poszczególnych konkurencji z aplikacji lub pulsometrów. Klasyfikowani są zawodnicy z całego świata. Do tej pory zarejestrowali się zawodnicy nie tylko z Polski, ale również z Anglii czy Hiszpanii. Triatlon Leszno objęty jest patronatem honorowym Prezydenta Miasta Leszna.

9 TERMINÓW PŁYWANIA – ponieważ początkujący triathloniści najwięcej muszą rozwinąć pływanie

4 USTAWKI KOLARSKIE

18 SPOTKAŃ BIEGOWYCH TOWARZYSZĄCY PARKRUN LESZNO

Impreza zakończy się na plaży w Boszkowie nad jeziorem dominickim Świętem Wody ( spotkanie sportowców i zaproszonych gości przy wielu atrakcjach od sponsora tytularnego STARLIFE.

Organizatorem akcji jest Fundacja Życie Cudem Jest, koordynatorzy: Sławomir Stańczak i Jakub Wojciechowski

Dodano: 2017-03-10

Reklama