Przed Wami druga część dotycząca rozluźniania mięśniowo-powięziowego. W poprzednim odcinku pisaliśmy o zaletach rolowania w kontekście zapobiegania kontuzjom, uelastycznienia mięśni i poprawy ruchomości w stawach. Poniżej kilka kolejnych propozycji ćwiczeń, które warto stosować w ramach regeneracji po treningu.

PAMIETAJ zanim rozpoczniesz! Wałek ma służyć jako forma profilaktyki zapobiegania kontuzjom, nie stosuj go w miejscach urazu, omijaj zatem okolice siniaków. Optymalne efekty osiągniesz wykonując każde ćwiczenie powoli. W zależności od indywidualnych potrzeb, na partie bolesne poświęć więcej czasu. Jeśli dana grupa mięśniowa nie sprawia Ci problemu, śmiało możesz przejść do kolejnego ćwiczenia.


GOLENIE - w podporze przodem umieść wałek poniżej kolana. W celu zwiększenia nacisku zapleć wolną nogę za drugą. Wykonuj powolne ruchy od kolana do wysokości kostki.


POŚLADEK - siadając na wałku ugnij nogi w kolanach, następnie załóż lewą nogę na prawą, opierając ją tuż nad kolanem. Podpierając się z tyłu na rękach. Lekko pochyl ciało w kierunku lewego uda, powoli roluj całą powierzchnię
pośladka.


PRZÓD UDA -z pozycji podporu przodem na łokciach układamy wałek tuż nad kolanem, utrzymując prawidłową linię kręgosłupa ( spięty brzuch), ruch wykonujemy od kolana w kierunku biodra.


WEWNĘTRZNA CZĘŚĆ UDA - z podporu przodem na przedramionach, odwiedź jedną nogę do boku umieszczając wałek pod wewnętrzną stroną uda tuż nad kolanem. Rolowanie wykonujemy od kolana po pachwinę.


o autorze: Marta Bosy to absolwentka krakowskiego AWF. Nie wyobraża sobie życia bez aktywności fizycznej, dlatego łączy przyjemne z pożytecznym pomagając innym dbać o zdrowie i formę jako trener personalny. 2 lata temu zapałała miłością do enduro, a ostatnio odkrywa na nowo uroki szosy.


do zestawu ćwiczeń wykorzystaliśmy roller półwałek Softx 2 w 1 - składany z dwóch części, specjalna technologia Dovetail pozwala rozdzielić wałek w kilka sekund.


Dodano: 2017-01-28

Autor: Marta Bosy

Reklama