Znacie go z zawodów triathlonowych. Pływał w lodowatych wodach Syberii, z sukcesami reprezentował Polskę w zawodach Pucharu Świata, a już w marcu popłynie na rzecz programów Fundacji Ronalda McDonalda. Jaką odległość przepłynie Piotr Biankowski? Wszystko zależy od wsparcia, które do 2 marca można udzielać na rzecz "Lodowej Mili".

Dystans Lodowej Mili to 1609 metrów, które Piotr Biankowski - sportowiec ekstremalny, od lat uprawiający winter swimming, przepłynął w temperaturze 1,2 stopni Celsjusza w zaledwie 27 minut. Tym samym sportowiec ustanowił rekord Polski, przełamując bariery zimna, wytrzymałości i szybkości.

Już 17 marca Piotr popłynie kolejny raz w ekstremalnych, zimowych warunkach. Dystans, który pokona, zależy od darczyńców. Każde 50 zł wpłacone na racz akcji to kolejny metr, jaki podjął się przepłynąć Piotr w zimowych warunkach Zatoki Gdańskiej. Cel jest szczytny, ponieważ każda złotówka zostanie przeznaczona na wsparcie programu Pokoi Rodzinnych Fundacji Ronalda McDonalda, prowadzonych w Szpitalu Pediatrycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Finał akcji odbędzie się 17 marca 2018 r. na plaży miejskiej przy basenie jachtowym w Gdyni. Wpłaty można przekazywać do 2 marca 2018 roku za pośrednictwem strony internetowej Fundacji, w zakładce Wpłać i pomóż lub bezpośrednio na numer konta: ING PL 46 1050 0086 1000 0022 7364 4068 z dopiskiem „Lodowa Mila" oraz imieniem i nazwiskiem lub nazwą firmy.


O Fundacji Ronalda McDonalda

Fundacja Ronalda McDonalda funkcjonuje w Polsce od 2002 roku, skupiając się na profilaktyce, diagnostyce oraz wsparciu rodzin w trakcie choroby dziecka. Krakowski „Dom poza domem”, Pokoje Rodzinne w Szpitalu Pediatrycznym WUM i w Międzylesiu, bezpłatne badania na pokładzie ambulansu, wykłady dla lekarzy i rodziców - to tylko niektóre z programów, z których co roku bezpłatnie korzysta ponad 40 tysięcy osób.

Siłą Fundacji są też wolontariusze – tylko w ubiegłym roku w jej projekty zaangażowało się w minionym roku ponad 500 osób. Wszystkie działania Fundacji koncentrują się wokół idei „Aby rodzina mogła być razem” w najtrudniejszych chwilach.

Dodano: 2018-02-22

Autor: materiały prasowe / Fundacja Ronalda McDonalda

Reklama