wysoki poziom sportowy i rodzinna atmosfera!

W niedzielę 5 czerwca w Ślesinie odbędą się zawody z popularnej serii Garmin Iron Triathlon. Jest to druga impreza cyklu, którego rozpoczęcie miało miejsce 22 maja w Piasecznie. Na listach startowych widnieją nazwiska niemal ośmiuset zawodników, którzy zmierzą się na jednym z dwóch dystansów: 1/4 IM oraz 1/8 IM. Nie zabraknie czołówki polskich triathlonistów. Spodziewać się możemy m.in. Łukasza Kalaszczyńskiego – lidera cyklu na dystansie 1/4IM po pierwszym etapie w Piasecznie, Filipa Przymusińskiego – 3 zawodnika klasyfikacji generalnej oraz Tomasza Marcinka – zwycięzcę na 1/8IM w Piasecznie i Piotra Ławickiego drugiego zawodnika na tym samym dystansie.

Wśród kobiet zobaczymy m.in. Paulinę Kotficę, zwyciężczynię 1/4 IM w Piasecznie, oraz Agnieszkę Cieślak, rodowitą ślesiniankę, która rok temu właśnie w Ślesinie triumfowała na „ćwiartce”.

„Garmin Iron Triathlon już po raz czwarty zagości w Ślesinie, co nas bardzo cieszy. Dobre warunki do uprawiania tej dyscypliny sportu przyciągają do tego miasta z roku na rok coraz więcej zawodników. Niezwykle szybka trasa sprawia, że z pewnością w niedzielę padnie tutaj nie jeden rekord życiowy.” – powiedział Filip Szołowski z LABOSPORT Polska.

Nowością w tym roku jest możliwość wystartowania w sztafecie na dystansie 1/4 IM, w której jedna osoba pływnie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych i przygotowali dla nich zawody biegowe Garmin Kids. Dzieci i młodzież wystartować mogą na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz na 1000 m (12-15 lat).

W tym roku start, meta, biuro zawodów oraz strefa Expo zlokalizowane zostaną w parku miejskim tuż przy plaży, a strefa zmian podobnie jak w latach ubiegłych będzie miała miejsce na Rynku w Ślesinie. Etap pływacki zostanie rozegrany w Jeziorze Ślesińskim i Mikorzyńskim. Trasa rowerowa będzie płaska i sprzyjająca rekordom życiowym. W tym roku nieco zmodyfikowana zostanie również trasa biegowa. Zawodnicy będą mieli do pokonania niespełna 4 pętle, a finiszować będą w parku miejskim, tuż obok plaży!

Cały czas można zapisywać się na triathlon w Ślesinie oraz zawody Garmin Kids, a także na pozostałe imprezy z cyklu Garmin Iron Triathlon, które odbędą się w Radkowie (19.06.2016), Stężycy (03.07.2016) oraz w Elblągu (17.07.2016). Aby zarejestrować się na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej cyklu:
www.irontriathlon.pl.

Dodano: 2016-05-31

Reklama