Garmin Iron Triathlon zawita 19 czerwca 2016 roku do Radkowa. Zawody będą rozgrywane na dystansie 1/4 Ironmana, a także na zdobywającym coraz większą popularność dystansie 1/8 Ironmana. Poza startem indywidualnym w Radkowie, będzie można wystartować na „ćwiartce” w sztafecie, gdzie w jednym zespole ścigają się 3 osoby – jedna płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.


Radków to urokliwa miejscowość w Górach Stołowych leżąca tuż przy granicy czeskiej. Zawodnicy będą mogli zmierzyć się z licznymi podjazdami na trasie kolarskiej, a także z pofałdowaną trasą biegową. Łączna suma przewyższeń daje nam 1000 m, co sprawia, że radkowski triathlon jest najcięższą ćwiartką w Polsce! – mówi Filip Szołowski z LABOSPORT Polska. Dodatkowym atutem zawodów w Radkowie są niezwykle piękne widoki oraz to, że trasa biegowa rozgrywana jest zarówno w Polsce, jak i w Czechach – dodaje Szołowski.


Triathloniści wystartują na zalewie w Radkowie i będą mieli do pokonania półtorej pętli o łącznej długości 0,95km w przypadku pierwszego dystansu i jedną pętlę w przypadku dystansu 1/8 Ironman. Następnie na pętlach po 22,5km rozegrany zostanie wyścig kolarski w formule bez draftingu, a bieg odbędzie się na okrążeniach liczących 5,275km.


Przypominamy, że cykl Garmin Iron Triathlon w tym roku składa się z pięciu imprez na dystansie 1/4 Ironman oraz 1/8 Ironman. Czas końcowy czterech najlepszych imprez jest sumowany z pozostałymi zawodami z cyklu, dzięki czemu utworzy się ranking najlepszych zawodników. Suma czasów daje potencjalny wynik jaki osiągnęli by zawodnicy na pełnym dystansie Ironman w przypadku osób ścigających się na ćwiartkach i 1/2 Ironman w przypadku triathlonistów rywalizujących na dystansie 1/8 Ironman. Jak co roku etap górski w Radkowie jest obowiązkowy lub jak ktoś nie będzie mógł w nim wystartować, ale ukończy 4 pozostałe imprezy z cyklu, to także zostanie sklasyfikowany w klasyfikacji końcowej, lecz do łącznego czasu z 4 imprez tej osoby zostanie doliczone 5% za nieobecność w tym najcięższym etapie.


Terminy cyklu Garmin Iron Triathlon 2016:

22.05.2016 – Etap #1 Piaseczno

05.06.2016 – Etap #2 Ślesin

19.06.2016 – Etap #3 Radków

03.07.2016 – Etap #4

17.07.2016 – Etap #5


Już 4 stycznia na stronie www.irontriathlon.pl rozpocznie się rejestracja zawodników do całego cyklu Garmin Iron Triathlon. Jak co roku zawodnicy podczas jednej rejestracji będą mogli zapisać się na dowolną ilość imprez wchodzących w skład GIT 2016!

Dodano: 2015-11-23

Autor: Źródło: LABOSPORT

Tagi: triathlon

Reklama