Rowerkowe Mistrzostwa Świata 2015
- Zawodnicy ścigać się będą w parach na dostarczonych przez organizatora rowerkach z dodatkowymi bocznymi kółkami. Zwycięży osoba, która przejedzie dystans 70,3 metra w najkrótszym czasie. Nie bez znaczenia jest także „stylówa” zawodników, a więc ubiór, akcesoria itd. Będzie ona oceniana w ramach odrębnej kategorii – tłumaczy Krzysztof Dietrich, autor bloga Sportowy Jeż Poranny.
Aby przystąpić do „czelendżu”, należy najpóźniej do 10 lipca (piątek) do godz. 16:00 wnieść opłatę startową w wysokości nie mniejszej niż 50 zł na http://bit.ly/czelendznieporet podając imię i nazwisko zawodnika. Dla osób, które nie mogą osobiście wziąć udziału w zawodach organizatorzy przewidzieli formułę startów korespondencyjnych za pomocą „koni” do wynajęcia. – Nie ma „nie mogę”! Do wynajęcia jestem ja, Krzyś Dietrich oraz aktor, którego nazwiska w tej chwili nie pamiętam. Karolak? Nie! Żaryn? (śmiech). Chodzi oczywiście o Piotra Nowaka, jednego z najlepszych triathlonistów wśród polskich aktorów – mówi czołowy polski triathlonista, Marcin Konieczny.
To już druga edycja Rowerkowych Mistrzostw Świata. - W ubiegłym roku zawody rozegrane zostały w Gdyni i zgromadziły ponad 100 osób. Zwyciężyli Krzyś Wiatrowski i Kasia Petelska. Nagrodę za najlepszą stylówę odebrał Konrad Jaworski. Dzięki hojności triathlonistów, ich rodzin i przyjaciół oraz kilku firm zebraliśmy wtedy prawie 12,5 tys. zł na wczesną diagnozę autyzmu. Zapraszam do robienia dobrych wyników dla maluchów – wzywa Piotr Nowak, aktor i ambasador „Biegiem na pomoc”.
Zapisy: http://bit.ly/czelendznieporet
Strona wydarzenia na Facebooku: http://bit.ly/czelendznieporetonfb
Relacja filmowa z 2014 roku: http://bit.ly/filmrowerkowe2014
Kontakt:
Łukasz Kościuczuk
tel. 501 370 686
l.kosciuczuk@synapsis.org.pl
Biegiem na pomoc to powołana w 2012 roku akcja Fundacji SYNAPSIS, która łączy aktywność fizyczną z pomocą osobom z autyzmem. Pomysł na akcję wziął się z porównania wysiłku, jaki musi wykonać dziecko z autyzmem podczas terapii, z wysiłkiem przygotowujących się do zawodów sportowców. Celem akcji "Biegiem na pomoc" jest popularyzacja wiedzy na temat autyzmu oraz zbiórka funduszy na rozwój pierwszego w Polsce programu wczesnego wykrywania autyzmu u maluchów. „Biegiem na pomoc” zrzesza społeczność ludzi, którzy swojej pasji - jaką jest sport - nadają dodatkowy, charytatywny sens niosąc pomoc osobom dotkniętym autyzmem.
Fundacja SYNAPSIS od ponad 25 lat zmienia świat dla ludzi z autyzmem. W ramach swojej działalności m.in. prowadzi diagnozę oraz terapię dzieci, młodzieży, a także dorosłych osób z autyzmem, realizuje szkolenia i konferencje dla rodziców, wolontariuszy i profesjonalistów, realizuje działania z zakresu aktywizacji społecznej i zawodowej osób z autyzmem i zespołem Aspergera.
Dodano: 2015-07-09
Reklama