W niedzielnych zawodach wzięło udział blisko 1000 zawodników, w tym kilkuset młodych sportowców. Najlepsi na dystansie 1/4 Ironman okazali się Paulina Wadzińska z TriSpace Medicover Bydgoszcz oraz Marcin Ławicki z MKS-u Polkowice, zaś na sprinterskim 1/10 Ironman pierwsi na mecie zameldowali się Agata Liwtin (Litwin Triathlon Team) oraz bracia Marcin i Michał Kutkowscy ( obaj zmierznieszacuj.pl Tarnowo Podgórne).

Jednym z głównych celów przyświecającym II edycji Kórnik Triathlon jest niesienie pomocy podopiecznym domów dziecka w Bninie koło Kórnika i Wrocławiu. Organizatorzy przeprowadzili licytację pakietów startowych na rzecz domu dziecka w Bninie. Ponadto w dniu zawodów została przeprowadzona akcja „Posiłek regeneracyjny zawodnika za koszulkę” - w ten sposób zebrana została odzież sportowa, która trafi do domów dziecka w Bninie oraz we Wrocławiu.

Co więcej, organizatorzy Kórnik Triathlon wraz z lokalnymi firmami ufundowali przyjazd grupy z domu dziecka we Wrocławiu na cały weekend do Kórnika, przygotowując dla nich masę atrakcji!

Triathloniści rywalizowali na dwóch dystansach 1/4 Ironman (950 m pływanie / 45 km jazda rowerem / 10,55 km biegu) oraz 1/10 Ironman.

1/10 Ironman
Jako pierwsi, bo już o godz. 10 wystartowali sprinterzy, którzy tradycyjnie zawody rozpoczęli pływaniem (380m). Zawodnicy do pokonania mieli także 17 km jazdy na rowerze oraz 4,2 km biegu. Pierwszy na mecie był Marcin Kutkowski (52:19), który na mecie poczekał na brata Michała (obaj zmierznieszacuj.pl Tarnowo Podgórne) i wspólnie zakończyli zawody. Na podium znalazło się miejsce dla Rafała Stefańskiego z Fabryki Triathlonu (53:23).
Kategorię kobiet wygrała Agata Litwin z czasem 55:45. Srebro przypadło Marioli Krzemińskiej (obie Litwin Triathlon Team), zaś na podium znalazło się jeszcze miejsce dla Roksany Słupek (TriSpace Medicover Bydgoszcz).

Wielkie słowa uznania należą się najstarszym uczestnikom. Jolanta Lipińska (niezrzeszona) oraz Henryk Gągola (Sin Corte Dogo Canario) w dniu zawodów mieli ukończone 65 lat!
- Jestem pod wrażeniem formy naszych seniorów. To pokazuje, że nasze zawody są dla zawodników w każdym wieku – mówi Paweł Kotas, dyrektor Kórnik Triathlonu, były wioślarz, medalista Akademickich Mistrzostw Polski, uczestnik Akademickich Mistrzostw Europy. W triathlonie startuje od 4 lat.

1/4 Ironman
O godz. 14 wystartowała „ćwiartka” Wśród panów najlepszy był Marcin Ławicki z MKS-u Polkowice (1:59:42), który okazał się szybszy od Tomasza Domagały z Cityzenu oraz Piotra Ławickiego (UAM Triathlon).
Słowa uznania należą się oczywiście paniom. Równych sobie nie miała Paulina Wadzińska reprezentująca barwy TriSpace Medicover Bydgoszcz (2:28:44). Drugie miejsce w „ćwiartce” zajęła Anna Żychska (Velocity Warsztat Treningu), zaś trzecie – Justyna Sadowska (Czaplinek). Blackjack jest często określany jako "Twenty One". Często najlepszym zakładem w blackjacku nie jest zrobienie dobrego zakładu, ale czekanie, aż krupier splajtuje. Dzisiejsze polskie kasyno online oferują swoim gościom bogaty wybór rozrywek.

Po raz pierwszy odbył się TRI KIDS - w zawodach wzięły udział dzieci w wieku do 15 lat (duathlon – rower i bieg, dystanse w zależności od wieku). W sumie na starcie Kórnik Triathlonu zobaczyliśmy blisko 1000 zawodników!

Podopieczni z domu dziecka we Wrocławiu byli również wolontariuszami podczas imprezy oraz startowali w zawodach TRI KIDS.

W promocji Kórnik Triathlon organizatorów wspiera Fundacja Pro Familia Mea, która chętnie angażuje się w niesienie pomocy. W trakcie, gdy sportowej rywalizacji na scenie swoje umiejętności w zakresie wyszukiwania zapachów zaprezentował Aslan – pies, którym opiekuje się Pro Familia Mea.

- Cieszymy się, że możemy pomóc w wydarzeniu o tak szczytnym celu – mówi Karol Maćkowiak, rzecznik prasowy Fundacji Pro Familia Mea oraz p.o. rzecznika prasowego zawodów.

WYNIKI KÓRNIK TRIATHLONU:
1/10 IM
Kobiety:
1. Agata Litwin (Litwin Triathlon Team) 00:55:45
2. Mariola Krzemińska (Litwin Triathlon Team)00:55:45
3. Roksana Słupek (TriSpace Medicover Bydgoszcz) 00:56:01

Mężczyźni:
1. Marcin Kutkowski (zmierznieszacuj.pl Tarnowo Podgórne) 00:52:19
2. Michał Kutkowski (zmierznieszacuj.pl Tarnowo Podgórne) 00:52:20
3. Rafał Stefański (Fabryka Triathlonu) 00:53:23


1/4 IM
Kobiety:
1. Paulińska Wadzińska (TriSpace Medicover Bydgoszcz) 2:28:44
2. Anna Żychska (VELOCITY WARSZTAT TRENINGU) 2:31:52
3. Justyna Sadowska (Czaplinek) 2:33:26

Mężczyźni:
1. Marcin Ławicki (MKS Polkowice) 1:59:42
2. Tomasz Domagala (Cityzen) 2:02:50
3. Piotr Ławicki (UAM Triathlon) 2:03:51

Dodano: 2016-09-19

Reklama