Rower Andrew Starykowicza, na którym uzyskał rekordowy czas Ironmana, został zmieniony i będzie jeszcze szybszy. Nowa Ordu OMP została przeprojektowana w kluczowych miejscach, tak żeby stawiała jak najmniejszy opór czołowy.
Innowacyjną sprawą jest szerszy widelec. Jak pokazały badania w tunelu aerodynamicznym, taka konstrukcja pozwala na swobodniejszy przepływ powietrza. Rama odznacza się lepszymi parametrami od poprzedniego modelu. Jest o 194 g lżejsza, ma o 16% sztywniejszy tylny trójkąt oraz stawia opór czołowy mniejszy o 10%. Zastosowana sztyca jest symetryczna i zapewnia offset 25 lub 49 mm, który pozwala ustawić rower do pozycji triathlonowej, jak i czasowej.

Rama ma otwory do mocowania dodatkowego ekwipunku, takiego jak torba na żele mocowana na górnej rurze oraz dwa miejsca na bidon. Tylny bagażnik przykręcany jest do rury podsiodłowej. Rower uzyskał homologację UCI, dzięki czemu może być używany przez kolarzy w konkurencjach TT. Ciekawe, czy nowa konstrukcja pozwoli na pobicie aktualnego rekordu na dystansie 180 km.

Dodano: 2015-12-15

Autor: bikeBoard

Reklama