Już 30 lipca w Blachowni k. Częstochowy odbędzie się nowa impreza dla biegaczy – 10K Run Series 2017. To wyjątkowe wydarzenie biegowe realizowane będzie w ramach popularnego cyklu triathlonowego Elemental Tri Series. Amatorzy biegania będą mieli możliwość rywalizacji na dystansie 10 km, a trasa jaką przygotowali organizatorzy będzie atestowana.
W tym roku oprócz udziału w zawodach triathlonowych organizatorzy cyklu Elemental Tri Series, firma Labosport Polska, daje biegaczom możliwość do zmierzenia się na trasie 10 km. W biegu na tym dystansie, może wziąć udział każdy bez względu na stopień zaawansowania, a jedynym warunkiem jest ukończenie 16 roku życia! Bieg rozpocznie się od godzinie 9:00, tuż przed zawodami triathlonowymi. Poza zawodami dla dorosłych rozegrane zostaną wyścigi dla najmłodszych na dystansach 200 m, 500 m i 1000 m.

Atestowana trasa zawodów 10K Run Series Blachownia 2017 prowadzić będzie ulicami Sienkiewicza, Leśną oraz Kościuszki, na końcu której zlokalizowany będzie nawrót. Zawodnicy będą mieli do pokonania dwie pętle po 5 km każda. Start i meta zlokalizowane będą na ulicy Henryka Sienkiewicza.

„10K Run Series to propozycja dla osób, które preferują imprezy biegowe i z różnych powodów nie startują w triathlonie. Trasa zawodów jest szybka i atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Na ich pokonanie ustalony będzie limit czasu: 1 godzina i 30 minut. Dla zawodników mamy przygotowanych 300 pakietów startowych i jesteśmy przekonani, że 10K Run Series na stałe wpisze się w kalendarz biegowy – powiedział Marcin Florek, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Zawody na 10 km będą z pewnością alternatywą dla tłumnych w ostatnim czasie imprez biegowych. Bardzo dobra organizacja, szeroka i szybka trasa oraz brak ścisku podczas pokonywania kolejnych kilometrów, to cechy które wyróżniają ten bieg. Wszyscy zawodnicy będą mogli poczuć swobodę podczas zawodów, a jednocześnie będzie im towarzyszył nieodłączny duch sportowej rywalizacji i dobrej zabawy.

Pierwsza edycja 10K Run Series miała miejsce 14 maja w Olsztynie i spotkała się ze sporym zainteresowaniem pośród biegaczy. Wśród zawodników dużą grupę stanowili kibice triathlonistów, dla których udział w zawodach biegowych jest także okazją do aktywnego spędzenia czasu podczas Elemental Tri Series.

Aby zapisać się na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie:
www.triathlonseries.pl/zapisz-sie-bieg

Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu zawodów na Facebooku: www.facebook.com/triathlonseriespl


Dodano: 2017-06-13

Reklama