Do przyszłorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon dołączył Płock, w którym 16 lipca 2017 r. odbędzie się wielki finał serii! Zawodnicy tradycyjnie do wyboru będą mieli jeden z dwóch dystansów: 1/4 IM lub o połowę krótszy 1/8 IM. Nowością w przyszłym roku będzie możliwość wystartowania w sztafecie również na 1/8 IM, co do tej pory możliwe było jedynie na ćwiartce.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, które będą mogły wziąć udział w zawodach biegowych Garmin Kids lub skorzystać ze strefy rodzinnej, którą przygotuje dla nich firma Beko.

Terminy Garmin Iron Triathlon 2017
21.05.2017 – etap #1
04.06.2017 – etap #2 – Ślesin
18.06.2017 – etap #3 – Elbląg
02.07.2017 – etap #4 – Stężyca
16.07.2017 – etap #5 – Płock

„Cieszymy się, że do naszego cyklu dołączył Płock, który ma potencjał na zorganizowaniedużej imprezy triathlonowej. Dogodna lokalizacja w centralnej część kraju, urokliwy Stary Rynek, na którym zostanie zlokalizowane centrum zawodów, a także piękne trasy to niewątpliwie plusy tego miasta. Liczymy, że naszym zawodnikom spodoba się nowe
umiejscowienie jednej z edycji Garmin Iron Triathlon”
– powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

Płock położony w centralnej Polsce ma doskonały dojazd z większych polskich miast, co sprawia, że zawody triathlonowe w tej miejscowości mogą cieszyć się dużym powodzeniem. Odległość od Warszawy to 110 km, Poznania 230, Gdańska 270 km, Łodzi 115 km, Bydgoszczy 155 km.

Pływanie rozegrane zostanie w Zalewie Sobótka, położonym tuż obok Wisły. Trasa kolarska, wytyczona wzdłuż Wisły po doskonałym asfalcie, będzie płaska. Strefa zmian, EXPO oraz meta zlokalizowane zostaną na Starym Rynku w Płocku, co spowoduje, że będą to niezwykle widowiskowe zawody zarówno dla zawodników, jak i dla kibiców.

„W Płocku obędzie się wielki finał cyklu Garmin Iron Triathlon, co oznacza, że właśnie w
tym mieście poznamy najlepszych triathlonistów całej serii. Do klasyfikacji generalnej
cyklu jak co roku będą liczyły się cztery najlepsze starty w ramach Garmin Iron Triathlon.
Podczas finału dowiemy się też, kto odjedzie nowym samochodem ufundowanym przez
naszego sponsora”
– dodał Szołowski.

Zapisy na cały cykl uruchomione zostaną 14 listopada o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.irontriathlon.pl

Dodano: 2016-10-25

Autor: Labosport

Reklama