Już 2 lipca w Stężycy na Kaszubach odbędzie się przedostatni etap tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. Zapowiada się dzień pełen sportowych wrażeń na najwyższym poziomie, głównie za sprawą zawodników walczących o najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej zawodów.

Na listach startowych znalazło się blisko 800 zawodniczek i zawodników. Na malowniczych, stężyckich trasach ścigać się będą między innymi jedni z najlepszych polskich triathlonistów: Łukasz Kalaszczyński – ubiegłoroczny zwycięzcy całego cyklu, Maciej Bodnar – aktualny lider cyklu czy Marcin Ławicki, który zwyciężył w klasyfikacji generalnej cyklu w 2015 roku. O najlepsze miejsce w klasyfikacji powalczą także Piotr Ławicki, Tomasz Szala i Mateusz Petelski, a wśród pań: Monika Smaruj – zwyciężczyni cyklu w 2016 roku (dystans 1/4 IM) i Marta Łagownik doskonale prezentująca się w tym sezonie na dystansie 1/8 IM.

Zawodnicy tradycyjnie staną do rywalizacji na dwóch dystansach, popularnej „ćwiartce” IM (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km).

Etap pływacki podczas Garmin Iron Triathlon Stężyca 2017 rozegrany zostanie w Jeziorze Raduńskim Górnym. Następnie triathloniści będą mieli do pokonania szybką trasę kolarską, która przebiegać będzie między innymi przez Bramę Kaszubską. Na zakończenie rywalizacji zawodnicy pobiegną alejkami wzdłuż Jeziora Raduńskiego.

Garmin Iron Triathlon Stężyca 2017, to oprócz startów indywidualnych również rywalizacja sztafet! Na każdym z dystansów można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba pływie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Podczas tegorocznych zawodów w Stężycy rozegrane zostaną Firmowe Mistrzostwa Sztafet, w których udział weżmą trzyosobowe drużyny reprezentujące firmy z całego kraju.

Centrum zawodów ze strefą EXPO zlokalizowane będzie przy Amfiteatrze w Stężycy. Tradycyjnie triathlonowi towarzyszyć będzie strefa rodzinna Beko z dmuchaną zjeżdżalnią dla najmłodszych oraz zawody biegowe dla dzieci – Garmin Kids. Najmłodsi zmierzą się na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).
To już ostatni moment by zapisać się na triathlon, na zawody biegowe dla dzieci lub zgłosić własną sztafetę triathlonową. Aby zarejestrować się na imprezę należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zawodów . www.irontriathlon.pl.

Dodano: 2017-06-28

Reklama