W środę, 15 listopada 2017, punktualnie o godzinie 18:00 została uruchomiona rejestracja na jedną z największych imprez triathlonowych w Polsce.

Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl


Warto zapisać się w pierwszym terminie - miejsca na listach startowych szybko się kończą!


Chociaż Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się w Bydgoszczy 7 i 8 lipca 2018, to już teraz warto zadbać o zarezerwowanie sobie prawa do startu.


W zeszłym roku aż 1500 zawodników zarejestrowało się na zawody w ciągu pierwszych 24 godziny od otwarcia zapisów, zajmując tym samym połowę dostępnych miejsc.


Na tak szybkie tempo zgłoszeń ma wpływ przede wszystkim bardzo duża popularność imprezy wśród zawodników. Doceniają oni zarówno wyjątkowo szybkie trasy, możliwość startu w centrum dużego miasta ze świetną infrastrukturą sportową, jak i czystą rzeką, ale również dużą staranność, z jaką podchodzimy do organizacji zawodów – powiedział Jakub Kubiński, dyrektor sportowy zawodów.


Ważnym argumentem są też specjalne opłaty dla uczestników rejestrujących się w pierwszym terminie.


Pośpiech może być wskazany, ponieważ w 2017 roku chętnych do startu było zdecydowanie więcej, niż miejsc dostępnych w strefie zmian!
Zeszłoroczny limit 1200 zawodników na najpopularniejszym dystansie 1/4 wyczerpał się już na pół roku przed zwodami.
Dla chętnych do rywalizacji na dystansie 1/8 miejsc zabrakło na ponad miesiąc przed startem. – zaznacza Jakub Kubiński. Warto więc potwierdzić swój start już dzisiaj i zarezerwować sobie miejsce na liście startowej.


Nowy dystans – „Połówka”!

Przypominamy, że w 2018 roku oprócz uwielbianych przez triathlonistów dystansów 1/8 i 1/4, po raz pierwszy na zawodach zostanie rozegrany dystans 1/2 z limitem 500 uczestników.
Zawodnicy tak zwanej „Połówki” pokonają 1 900 m pływania, 90 km na rowerze i 21.1 km biegu. To długi wysiłek, który wymaga odpowiedniego wytrenowania i siły charakteru. Jego wprowadzenie jest ukłonem w stronę triathlonistów, którzy chcą zmierzyć się z tym wyzwaniem podczas organizowanego przez nas wydarzenia. — odpowiada Aleksander Skorecki, prezes Stowarzyszenia Ars Athletica, organizatora Enea Bydgoszcz Triathlon.15 listopada ruszyły także zapisy do rywalizacji dla dzieci i młodzieży!

Wielu zawodników odwiedza Bydgoszcz całymi rodzinami, co pozwala zachęcić do sportowej rywalizacji dzieci i młodzież. Najmłodsi z nich będą mogli spróbować swoich sił w rywalizacji biegowej. Dla nieco starszych uczestników organizatorzy przygotowali trasę
duathlonową, której etap kolarski będzie rozgrywany na rowerach MTB tuż przy centrum całej imprezy - w okolicy hali Artego Arena.
Zapisy zostały uruchomione równocześnie z rejestracją na zawody główne.


Synergia Dobra – akcja charytatywna, w której każdy może pomóc!

Do akcji „Synergia Dobra” organizatorzy zaprosili trzech blogerów startujących w triathlonie: Marcina Koniecznego (NieMaNieMogę.pl), Łukasza Remisiewicza (RunEat.pl) oraz Marcina Krasonia (BiecDalej.pl)
Każdy z nich wskazał konkretną osobę lub organizację, której wsparcie chce promować wśród uczestników zawodów.
Uczestnicy mogą przekazać dodatkową darowiznę na wybrany cel już podczas rejestracji na zawody i tym samym spełnić sportowy, dobry uczynek!.

Akcje charytatywne podczas zapisów na Enea Bydgoszcz Triathlon dają bardzo konkretne wsparcie potrzebującym.
W 2017 uczestnicy i sponsorzy przekazali łącznie blisko 35 000 zł dla najbardziej potrzebujących!


Najszybciej rejestrujący się zawodnicy mogą liczyć na wpisowe w niezwykle atrakcyjnych cenach, już od 99 zł!


O Enea Bydgoszcz Triathlon
To już czwarta edycja zawodów w samym centrum Bydgoszczy!
Enea Bydgoszcz Triathlon została dwukrotna nagrodzona tytułem Imprezy Roku (2015 i 2016) oraz Debiut Roku (2016).

W 2017 roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 3 000 uczestników, którzy przyjechali z całego świata.

W poprzednich latach zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach — 1/8 (475 m pływania, 22.5 km roweru i 5.25 km biegu) i 1/4 (950 m pływania, 45 km roweru i 10.5 km biegu).
W 2018 organizatorzy wprowadzając dodatkowy dystans – 1/2 (1900m pływania, 90km roweru i 21.1 km biegu)
Oprócz startu indywidualnego uczestnicy mogli również zmierzyć się z wybranym dystansem w sztafecie, składającej się z trzech zawodników.
Dodatkowo w ramach imprezy rozegrane zostały konkurencje Quadrathlonu (triathlon z czwartą konkurencją, płynięciem kajakiem) oraz Mistrzostwa Polski Osób Niewidomych i Niedowidzących.
Prawnicy i lekarze walczyli zaś o tytuł Międzynarodowego mistrza w swojej grupie zawodowej.

Imprezami towarzyszącymi Enea Bydgoszcz Triathlon w 2017 roku były:
— Charytatywny Enea Bieg Nocny, w którym wystartowało 650 uczestników;
— Food Truck Festiwal, który zgromadził 25 mobilnych barów i restauracji oraz kilka tysięcy smakoszy.

Imprezę, oprócz zawodników, odwiedziło także 15 000 kibiców z całej Polski i krajów zagranicznych.

Komplet informacji o zawodach znajdziecie na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl


Dodano: 2017-11-16

Autor: Źródło: Enea Bydgoszcz Triathlon

Tagi: triathlon

Reklama