Już w tę niedzielę, 4 września, ponad pół tysiąca triathlonistów wystartuje w Castle Triathlon Malbork! Zawodnicy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów – pełen dystans Ironman, gdzie muszą przepłynąć 3,8 km, przejechać na rowerze 180 km oraz na zakończenie przebiec maraton, czyli 42,2 km lub dystans o połowę krótszy – 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu). W tym roku jest również możliwość wystartowania w sztafecie.

Triathloniści rozpoczną swoje zmagania w rzece Nogat, gdzie u stóp Zamku Krzyżackiego wytyczona została trasa pływacka. Następnie zawodnicy przesiądą się na rowery i pokonają szybką i płaską trasę kolarską wytyczoną przez Żuławy Wiślane. Etap biegowy będzie niezwykle widowiskowy, gdyż przebiegać będzie między innymi przez tereny Muzeum Zamkowego w Malborku.

Udział w Malborku potwierdzili m.in. Mikołaj Luft zawodnik PRO, aktualny Mistrz Polski w Triathlonie, który w ostatnich czterech latach nie miał sobie równych na trasie malborskiego triathlonu na krótszym z dystansów, Olga Kowalska, medalistka Mistrzostw Polski w Triathlonie i Duathlonie, uczestniczka Mistrzostw Świata Age Group na Hawajach oraz Michał Majka – zeszłoroczny zwycięzca Castle Triathlon Malbork na dystansie IM. W czasie rywalizacji na „połówce” będziemy mogli zobaczyć również generała Romana Polko oraz aktora Tomasza Karolaka.

„Cieszymy się, że już po raz piętnasty możemy zorganizować Castle Triathlon Malbork. Jest to jedna z niewielu imprez triathlonowych w Polsce o tak długiej historii, przez którą przewinęło się tysiące zawodników” – powiedział Marcin Waniewski, dyrektor zawodów.

Cały czas można zapisać się na Castle Triathlon Malbork. Organizatorzy przedłużyli termin zapisów z 21 sierpnia do 3 września do godziny 18:00. Aby zarejestrować się na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.castletriathlon.com

Dodano: 2016-08-31

Reklama