W Starogardzie Gdańskim, sercu Kociewia wystartuje 19 czerwca 2016 roku cykl TriEnergy Tour. Po wielu latach przerwy triathlon wraca do stolicy Kociewia. Ambasadorem imprezy został m.in. Adam Korol, wioślarski mistrz olimpijski i świata, a dziś triathlonista amator.


Myśląc o sporcie w Starogardzie Gdańskim do głowy przychodzą szczególnie trzy dyscypliny. Koszykówka za sprawą miejscowej drużyny, tenis stołowy i piłka nożna. Pin-pong popularnie nazywany kojarzony jest z Andrzejem Grubbą, honorowym obywatelem miasta i wybitnym tenisistą. Piłka nożna, to oczywiście zasługa niekwestionowanej gwiazdy i legendy Kazimierza Deyny. Duch mistrza będzie towarzyszył nam także podczas imprezy, która odbędzie się 19 czerwca 2016 roku w stolicy Kociewia. Finał zmagań triathlonistów będzie miał miejsce na stadionie im. Kazimierza Deyny. Legendarny piłkarz będzie „przyglądał się” finiszującym zawodnikom, tak jak „przygląda się” od wielu lat innym wydarzeniom na stadionie. To oczywiście za sprawą figury, która siedzi na trybunach obiektu.


Gwiazdy przyciągają gwiazdy
A, że gwiazdy lubią się przyciągać, to liczymy, że już niebawem do miasta zawitają kolejne. Tym razem triathlonowe. Już dziś wiemy, że podczas TriEnergy Tour w Starogardzie Gdańskim gościć będziemy Adama Korola, mistrza olimpijskiego, czterokrotnego mistrza świata w wioślarstwie. Obecnie posła RP. Korol jak mało kto, rozumie zmagania triathlonistów.
- Pamiętam bolesny debiut w triathlonie – mówi Korol.- Tak się „zajechałem” (śmiech). Zastanawiałem się, w co ja się wpakowałem, po co mi to było. A po kilku dniach, kiedy już ból nóg, którego nie doświadczyłem chyba nigdy podczas całej mojej zawodowej kariery sportowej minął, zmieniłem zdanie. Powiedziałem sobie, że skoro coś było nie tak, to muszę spróbować jeszcze raz.
Adam Korol został ambasadorem cyklu TriEnergy Tour i przyjedzie do Starogardu Gdańskiego.


Nie sądziłem, że tego doczekam
- Bardzo się cieszę, że w naszym mieście odbędzie się tak piękna, trudna i skomplikowana logistycznie konkurencja – powiedział Janusz Stankowiak, prezydent Starogardu Gdańskiego. – Jesteśmy aktywnym społeczeństwem. Lubimy różne dyscypliny. Teraz czas, abyśmy polubili jeszcze bardziej triathlon. Liczę, że zawita on do nas na dłuższy czas.
Radości z informacji o imprezie nie ukrywali także przedstawiciele miejscowego Stowarzyszenia TRI Starogard Gdański.
- Staruję w triathlonie już od wielu lat i nie sądziłem, że doczekam dnia, że taka impreza odbędzie się u mnie w mieście – powiedział Robert Czerwiak.
- Bycie gospodarzem zobowiązuje. Tak więc sądzę, że większość naszej grupy wystartuje w Starogardzie Gdańskim – dodaje Grzegorz Karbowski. – Nie raz rozmawialiśmy o tym, że fajnie byłoby zorganizować imprezę u nas. Teraz kiedy to już się dzieje, cieszymy się podwójnie.
A co można jeszcze powiedzieć o samej imprezie, która odbędzie się 19 czerwca 2016 roku?


Zawodnicy pomogą słabszym
Organizatorzy cyklu zdecydowali także, że każdy zawodnik, który dotrze do mety wesprze osoby, które nie miały tyle szczęścia w życiu co oni.
- Za każdego zawodnika na mecie wpłacimy na cel charytatywny trzy złote – mówi Adam Greczyło, dyrektor wykonawczy TriEnergy Tour. – Symbolika takiej kwoty nie jest przypadkowa, bo triathlon to trzy dyscypliny sportu: pływanie, jazda na rowerze i bieganie. Oczywiście nie ograniczymy się tylko do takich działań. Jednak jedno dziś jest pewne. Im więcej osób wystartuje w imprezie, tym więcej wpłynie na konto.
Rachunek jest prosty. Jeśli w Starogardzie Gdańskim do mety dotrze 500 osób, organizatorzy zasilą cel charytatywny sumą 1500 złotych. Jeszcze ostatecznie nie podjęto decyzji jaki to będzie cel.


Konkursy i miejsce zawodów
Planowane są także nagrody dla zawodników, którym nie udało się stanąć na podium, ale wezmą udział w specjalnych konkursach. Każdy z triathlonistów otrzyma atrakcyjny i wyjątkowy pakiet startowy oraz medal. Przygotowywane są także rabaty od sponsorów i partnerów. Zorganizowany zostanie konkurs na najlepszą strefę kibicowania na trasie.

Pływanie odbędzie się na Jeziorze Płaczewskim. Trasa rowerowa w kierunku miejscowości Lubichowo i Zelgoszcz. Bieg w kierunku Starogardu Gdańskiego ulicą Lubichowską, przez Rynek i na Stadion Miejski im. Kazimierza Deyny, gdzie będzie meta zawodów oraz strefa expo i m.in. strefa małego kibica, a w nim przedszkole.


Startujemy w Nowy Rok i z najniższym wpisowym w Polsce
Zapisy wystartują 1 stycznia 2016 roku o godzinie 12. W Starogardzie Gdańskim zawodnicy będą rywalizować na dwóch dystansach: ¼ IM (950 metrów pływania, 45 kilometrów na rowerze i 10,55 km biegu) i ½ IM (1,9 km pływania, 90 km na rowerze i 21,1 km biegu). Wystartować może osoba, która w dniu zawodów ma ukończone 18 lat, jest zdrowa i dokona opłaty startowej. Dla 50 pierwszych osób, które zapiszą się na krótszy dystans opłata będzie wynosić najniższą w Polsce, w imprezach należących do cyklu i będzie to 89 złotych. Natomiast pierwsze 50 osób, które zdecyduje się na rywalizację w „połówce” zapłaci 149 złotych, co też stanowi najniższą opłatę.


Nowy cykl w Polsce

Cykl imprez TriEnergy, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, przez triathlon oraz promocja miast w których się odbywa, odbędzie się w urokliwych miejscach Polski. Starogard Gdański to miejscowość na Pomorzu, regionie gdzie triathlon rozwija się najszybciej. Sprzyjają temu świetne warunki do treningów. Kolejna impreza 2-3 lipca odbędzie się na Warmii i Mazurach. Aż dziw, że do tej pory triathlon nie zagościł szczególnie tutaj, do pięknej miejscowości nad jeziorami, w samym środku lasu, położonej w sąsiedztwie takich miast jak: Toruń, Bydgoszcz, Olsztyn, Włocławek, Ostróda czy Iława i Mława. W odległości nie większej niż 200 kilometrów od Trójmiasta, Łodzi i Warszawy. Na zakończenie cyklu przeniesiemy się bardziej na południe Polski, gdzie odbywa się mało imprez triathlonowych.

Dodatkowe informacje na stronie www.trienergy.pl

Dodano: 2015-12-21

Autor: Źródło: ENERGY EVENTS

Reklama