Kiedy w mojej głowie zaświtała myśl o startowaniu w triathlonach, długo nie mogłem znaleźć książki, która z jednej strony by podsyciła mój zapał, a z drugiej nie przeraziła mnogością profesjonalnych zagadnień.

W książce „Triathlon. Potrójna pasja” znalazłem w końcu, co trzeba. Jest napisana prostym językiem i z humorem. Czyta się ją jednym tchem. Autor przeszedł drogę od kanapowicza do zagorzałego triathlonisty. Dzieli się swoim doświadczeniem, zachęcając właściwie każdego, by spróbował tego sportu. Dodatkowym smaczkiem jest opisywanie podróży, które odbył przy okazji uczestnictwa w różnych zawodach. Można w tej książce znaleźć ćwiczenia na poszczególne partie mięśni, oryginalne przepisy na posiłki dla zawodników, słowniczek pojęć triathlonowych oraz to, co interesuje przyszłych zawodników najbardziej, czyli przebieg zawodów krok po kroku.
Nie jest to książka dla profesjonalistów szukających szczegółowych planów treningowych, jednakże mogę ją polecić każdemu, kto chciałby postawić pierwsze kroki w świecie triathlonu. W towarzystwie autora – Łukasza Remisiewicza – będzie to na pewno łatwe, lekkie i przyjemne.

Dodano: 2018-06-12

Autor: Tekst: Marek Peszt

Tagi: triathlon

Reklama