Dziesiąta edycja Triathlon Polska, najstarszych w Polsce zawodów organizowanych na pełnym dystansie IM oraz na średnim ½ IM, mająca rangę Mistrzostw Polski na pełnym dystansie IM została rozegrana w miniony weekend. Rywalizacja na trasie pływackiej przebiegała tradycyjnie na jeziorze w podbydgoskim Borównie, etap rowerowy rozegrany został na pętlach poprowadzonych pomiędzy Borównem a stadionem bydgoskiego Zawiszy, z którego drogami spacerowymi po terenie Myślęcinka poprowadzono na pętlach etap biegowy.

Na pełnym dystansie wystartowało 213 zawodników i zawodniczek solo oraz 8 sztafet, a na średnim - odpowiednio 322 oraz 23. Pogoda dopisała, pomimo wcześniejszych niepokojących prognoz było sucho i bezwietrznie, z temperaturą do 20 stopni Celsjusza.

W rywalizacji mężczyzn tytuł Mistrza Polski 2017 na dystansie długim IM z czasem 8.24.49 zdobył Maciej Chmura (GVT GMC LKKS Górnik Wałbrzych), który po zaciętej rywalizacji pokonał Mikołaja Lufta (Luft TRI Team) 8.27.24 oraz Sebastiana Najmowicza (Najmowicz Triathlon / Team Poland) 8.33.11. Z wody pierwszy wyszedł Sebastian Najmowicz, po odcinku rowerowym na czoło wysunął się najmocniejszy na rowerze Mikołaj Luft, który został z kolei prześcignięty przez Macieja Chmurę podczas biegu.

Wśród kobiet najszybsza była Anna Żychska (Velocity Warsztat Treningu / triathlonista.com ) 10.41.57, drugie miejsce zajęła Marta Otto (Kuźnia Triathlonu) 11.18.16, z trzecie Ewelina Nowak (Triamator) 11.29,24.

Na dystansie średnim (½ IM) wśród mężczyzn zwyciężył Andrii Kuzminskyi z Ukrainy (SBR88) z czasem 4.17.15 , a wśród kobiet najszybsza była Aleksandra Sypniewska – Lewandowska (Tridea Team) z czasem 4.37.53.

Dodano: 2017-08-22

Autor: Zdjęcia: Paweł Malinowski, tekst: Zbyszek Mossoczy