Przepiękna pogoda oraz czołowi polscy triathloniści rozgrzali dziś atmosferę na drugim etapie cyklu Garmin Iron Triathlon. Ten popularny cykl już po raz czwarty zagościł w Ślesinie, a niemal 900 uczestników, którzy zgłosili się na tę imprezę wystartowali w 1/4 IM, 1/8 IM oraz w zawodach biegowych Garmin Kids.


W tegorocznych zawodach organizatorzy zmienili trasę biegową, dzięki czemu wyścig był jeszcze szybszy niż do tej pory, co potwierdzają wyniki zawodników PRO, a także grup wiekowych, walczących o klasyfikację generalną cyklu.


Na dystansie 1/4 IM bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Kalaszczyński z KM Sport Team, który wbiegł na metę z czasem 01:54:06 i tym samym o cztery minuty poprawił swój wynik z Piaseczna, a także ustanowił nowy rekord w historii imprez Garmin Iron Triathlon. Od 2012 r. jeszcze nikt nie pokonał „ćwiartki” w tak szybkim tempie. Drugi na mecie był Tomasz Szala z Airbike Armexim Development z ponad trzy minutową stratą do lidera, natomiast trzecie miejsce przypadło Robertowi Wilkowieckiemu z GVT.


Pierwszy z wody wyszedł Wilkowiecki, przed Filipem Przymusińskim (UAM Triathlon Poznań) i Tomaszem Szalą. Za nimi etap pływacki zakończyli Igor Zalewski i Łukasz Kalaszczyński. Na trasie kolarskiej Kalaszczyński wysunął się na prowadzenie i po pierwszej pętli miał kilkusekundową przewagę nad Szalą. Natomiast Przymusiński i Wilkowiecki na 15 km uczestniczyli w kraksie, po której Robert bez problemów wsiadł na rower i pojechał dalej, co sporo dłużej zajęło Filipowi Przymusińskiemu. Pomimo bólu i znacznych obrażeń ciała, Filip postanowił dokończyć zawody, czego dokonał w czasie 03:02:12 (413 miejsce). Kalaszyński potwierdził swoją wysoką formę znakomitym biegiem, w którym uzyskał czas 34:55.


Najlepszą kobietą na ćwiartce była Monika Smaruj ze Smaruj Na Trening Team, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, która wraca do triathlonu po sześciu latach przerwy i osiągnęła czas 02:15:26. Drugie miejsce zajęła Ewelina Szabelska (Kuźnia Triathlonu) z czasem 02:18:07, a trzecie Anna Ranoszek z Dąbrówki (02:24:52).


Jedyną osobą, która pokonała dystans 1/8 IM poniżej jednej godziny był Tomasz Marcinek z KS AZS-AWF Katowice, osiągając czas 58:05. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Ławicki z UAM Triathlon Poznań z czasem 01:00:32, a trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Cieślikowi z KS Ironman CS Polska (01:03:19). Wśród pań, podobnie jak w Piasecznie, tryumfowała Marta Łagownik ze Smaruj Na Trening Team, która wbiegła na metę z czasem 01:05:38. Drugie miejsce zajęła Magdalena Wiśniewska (KS AZS-AWF Katowice) z wynikiem 01:07:38. Na trzecim miejscu podium stanęła Agata Litwin z Litwin Triathlon Team, której czas na zegarze zatrzymał się na 01:07:30.


Od tego roku w ramach Garmin Iron Triathlon przeprowadzana jest rywalizacja sztafet na dystansie 1/4 IM, w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. W Ślesinie najwyższe miejsce na podium przypadło drużynie Swat Team, w której wystartowali Sylwester, Edyta i Jacek Swat, a czas jaki uzyskali, to 02:12:10.


Kolejny etap Garmin Iron Triathlon odbędzie się już 19 czerwca w Radkowie. Następne triathloniści będą się ścigać w Stężycy (03.07.2016) oraz w Elblągu (17.07.2016).


Sponsorem tytularnym całego cyklu jest firma Garmin, natomiast sponsorami strategicznymi są Giant, Beko, PowerBar oraz Peugeot.

Dodano: 2016-06-06

Autor: Źródło: Labosport Polska

Tagi: triathlon

Reklama