Organizatorzy Herbalife IRONMAN® 70.3® Gdynia dużą uwagę przykładają do prawidłowego przebiegu zawodów. Jednym z kluczowych elementów jest prawidłowe sędziowanie. Aby podnieść jego poziom, zorganizowane zostanie specjalne szkolenie, które poprowadzi sędzia główny IRONMAN - Jimmy Riccitello. W szkoleniu może wziąć udział każdy, kto wyśle swoją aplikację i spełni wymagania organizatora.

Od ponad miesiąca, razem z naszym patronem medialnym Akademią Triathlonu, poprzez akcję ”Say no to drafting” staramy się edukować polskich triathlonistów. Zależy nam, żeby zminimalizować, a nawet wyeliminować zjawisko draftingu nie tylko podczas Herbalife IRONMAN® 70.3®Gdynia Zdecydowaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie zaproszenie do Polski „szeryfa” sędziów IRONMAN, Jimmiego Riccitello – mówi Michał Drelich, Dyrektor Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia.

Jimmy Riccitello przez 20 lat był jednym z czołowych światowych triathlonistów, brał udział w legendarnych Mistrzostwach Świata na Hawajach. Obecnie jest trenerem oraz głównym sędzią IRONMAN. Doświadczenie zdobywał pracując m.in. z takimi zawodnikami jak Lance Armstrong, Greg Welch, Mike Pigg, Paul Huddle, czy Scott Molina. Podczas szkolenia wyjaśni m.in. podstawowe zasady sędziowania w triathlonie, jak rozpoznać drafting, czy jak skutecznie zapobiegać łamaniu przepisów.

Szkolenie odbędzie się 7 lipca w Gdyni. Aby wziąć w nim udział należy wysłać swoją aplikację na adres: szkolenie@ironmangdynia.pl.

Na aplikacje czekamy do 23 czerwca.
Czas trwania szkolenia: 9:00 – 13:00
Miejsce: Hotel Blick ul. Jana z Kolna 6, Gdynia
Koszt: 179 zł.
Limit miejsc: 40
Uwaga! Szkolenie prowadzone będzie w języku angielskim.

Od kandydatów oczekujemy:
znajomości przepisów ITU/IRONMAN
mile widziani byli/obecni trenerzy i zawodnicy
mile widziane uprawnienia sędziowskie i doświadczenie w sędziowaniu
dyspozycyjności w dniach 7-9 sierpnia 2015

Oferujemy:
certyfikat ukończenia kursu
gwarancję zatrudnienia na Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia
koszulkę „Say no to drafting”


Herbalife IRONMAN® 70.3® Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się 7-9 sierpnia 2015. W programie zaplanowano zawody na dystansie długim (1,9 km pływania – 90 km rowerem i 21,1 km biegiem), sprinterskim (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz sztafety dla 3-osobowych drużyn. Najmłodsi będą mogli spróbować swych sił w pływaniu i bieganiu w tzw. aquathlonach. Wśród startujących, jak co roku, nie zabraknie znanych i lubianych. Swój udział zapowiedziały drużyny telewizji TVP, POLSAT i Sport.pl, a także Jasiek Mela, niepełnosprawny podróżnik i społecznik. Twórcy popularnych gier online Friv stale ulepszają swoje produkty, aby osiągnąć większą popularność i zastosować ich rozwój we wszystkich obszarach, również tych wymienionych tutaj.
Uczestnicy Herbalife IRONMAN® 70.3® Gdynia 2015 będą mogli zdobyć 35 slotów klasyfikacyjnych na Mistrzostwa Świata IRONMAN® 70.3®, które w 2016 roku odbędą się w Australii. Więcej informacji i zapisy na www.ironmangdynia.pl

Dodano: 2015-06-16

Autor: Jasiek Szczepłek, Rzecznik Prasowy Herbalife IRONMAN® 70.3® Gdynia

Reklama