Już 1 grudnia o godz. 18:00 ruszają zapisy do Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. W ubiegłym roku lista startowa wypełniła się w zaledwie 3 dni. Jak będzie tym razem? Tego jeszcze nie wiemy, ale już dziś agencja Sport Evolution, organizator zawodów, postanowił ujawnić, jakie atrakcje czekają zawodników i kibiców w 2016 roku.


Nowe trasy i większy limit zawodników!
W 2016 roku zawodnicy będą się ścigać po nowej trasie rowerowej. Organizator zaplanował jedną, 90-kilometrową pętlę po Kaszubach! Nowa trasa rowerowa to nie tylko większy komfort rywalizacji, ale także gwarancja przepięknych widoków. Malowniczo przeplatające się lasy, pola, łąki i jeziora, urozmaicona rzeźba terenu, urocze doliny rzeczne i czyste powietrze czynią Kaszuby naprawdę niesamowitym miejscem. Zmianie ulegnie również trasa pływacka. Zawodnicy wprawdzie nadal startować będą z Plaży Miejskiej w Gdyni, ale wyjście z wody będzie się znajdować na szczycie Skweru Kościuszki. W miejscu, w którym dotychczas była meta stanie nowa, zdecydowanie większa „Strefa Zmian”. Te wszystkie zmiany pozwolą na podwyższenie limitu uczestników na dystansie IRONMAN 70.3 do 2500 osób (o 500 osób więcej niż w 2015 roku).


Meta na Plaży Miejskiej w Gdyni, expo i biuro zawodów na Skwerze Kościuszki
Meta zawodów zostanie przeniesiona ze Skweru Kościuszki na Plażę Miejską w Gdyni. Organizatorzy zamierzają zbudować amfiteatr z trybunami dla 1,5 tysiąca kibiców. Za metą, w Marinie Gdynia powstanie zamknięta „Strefa Finishera”, w której odbędzie się także odprawa techniczna i welcome banquet dla zawodników przed zawodami. W miejscu, w którym dotychczas była „Strefa Zmian”, powstanie ogromna, bo licząca około 3 tysięcy mkw. „Strefa Expo”. W Strefie Expo znajdzie się m.in. sklep IRONMAN, w którym sprzedawane będą produkty z logo Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia, a także stoiska największych producentów sprzętu sportowego dla triathlonistów, serwis Shimano i zupełną nowość, jaką jest „Strefa Zdrowego Żywienia”. W tej Strefie swoją ofertę zaprezentują producenci zdrowego jedzenia, dietetycy i firmy oferujące dietetyczne dania. Wśród wystawców nie zabraknie również firmy Herbalife, która, jako tytularny i odżywczy sponsor imprezy, będzie wspierała wszystkich uczestników Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2016 wysokiej klasy produktami – zawodnicy otrzymają na trasie napój hipotoniczny CR7 DRIVE, który zapewni intensywne nawodnienie oraz utrzymanie wydolności organizmu podczas startu. W „Strefie Expo” na Skwerze Kościuszki będzie się mieściło także Biuro Zawodów. Wszystkie te zmiany spowodują, że najważniejsze z punktu widzenia zawodników i kibiców atrakcje będą skoncentrowane w jednym miejscu, a expo będzie czynne od piątku do niedzieli (jeden dzień dłużej niż dotychczas).


Nowe stawki opłat startowych na dystansie IRONMAN 70.3
W 2016 roku organizator Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia przygotował 2500 pakietów startowych na dystansie IRONMAN 70.3, 1000 pakietów startowych na dystansie sprinterskim, 100 pakietów dla sztafet i 500 pakietów na zawody ITAKA IRONKIDS. Pierwsze 1000 osób, które zarejestrują się na dystans IRONMAN 70.3 zapłaci za udział w imprezie 135 Euro, kolejne 1000 pakietów będzie kosztowało 185 Euro, a za ostatnie 500 pakietów trzeba będzie zapłacić 220 Euro. Na dystansie sprinterskim i w sztafetach oraz zawodach dla dzieci wysokość opłaty startowej nie ulegnie zmianie. Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia to nadal najtańsze zawody w całym cyklu IRONMAN 70.3 na świecie.


Nowe usługi dla zawodników
W 2016 roku agencja Sport Evolution wraz z partnerami imprezy zaoferuje uczestnikom Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia kilka zupełnie nowych, innowacyjnych usług. Dzięki współpracy z klubem „Kuźnia Triathlonu” dostępny będzie specjalny program przygotowawczy do Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia (plany treningowe online), a firma sailfish przedstawi specjalną ofertę na zakup pianek G-Range z możliwością wykonania nadruku imienia lub nazwiska. Uczestnicy gdyńskich zawodów będą mogli w trakcie rejestracji zamówić też wiele innych usług takich jak m.in. nocleg w jednym z rekomendowanych hoteli, transfer z lotniska, grawerowanie wyniku na medalu czy pakiet zdjęć finishera oraz ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z zawodów.


Zbieramy pieniądze na szkolenie wolontariuszy i stypendia dla młodych sportowców
W 2016 roku wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz Fundacją Miasta Sportu organizatorzy zamierzają przeszkolić grupę 500 wolontariuszy z udzielania pierwszej pomocy oraz w zakresie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, wraz z nabyciem uprawnień do pracy jako służba informacyjna na imprezach sportowych. Drugi cel, na który zbierane będą pieniądze to program stypendialny dla młodych, uzdolnionych sportowców, których talent ma rozbłysnąć podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Darowizny można będzie dokonać podczas rejestracji do Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Wystarczy wybrać w formularzu zgłoszeniowym cel, który uczestnicy chcieliby wesprzeć i wskazać kwotę (nie mniej niż 1 Euro), która zostanie doliczona do opłaty startowej, a następnie przekazana na konto Fundacji Miasta Sportu. Wsparcie finansowe przekazane Fundacji Miasta Sportu jest przeznaczone w całości na cele statutowe. https://sexpromo.ch


IRONMAN TV – nowa platforma video i magazyn triathlonowy Maćka Dowbora - „kropka nad M”
W marcu 2016 roku ruszy IRONMAN TV – platforma video, która powstaje dzięki współpracy z firmą Atende Software. Na platformie video będzie można oglądać m.in. magazyn triathlonowy Maćka Dowbora - „kropka nad M”, który od marca do sierpnia będzie co tydzień przeprowadzał rozmowy z ciekawymi ludźmi ze świata triathlonu i nie tylko. Program Maćka Dowbora będzie dostępny także dla abonentów telewizji kablowej Vectra na specjalnym, bezpłatnym kanale na żądanie! Na tym jednak nie koniec. Swoje filmiki na IRONMAN TV będą mogli zamieszczać wszyscy miłośnicy triathlonu dzięki specjalnej aplikacji stworzonej przez Atende Software!


Topa, Lichota, Nowak i Błaszczyk zagrają w przedstawieniu teatralnym „IRONMAN”
Podczas zawodów Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia odbędzie się uroczysta premiera przedstawienia „IRONMAN”. Będzie to lekka komedia o triathlonistach w doborowej obsadzie. Główne role w spektaklu przyjęli znani i cenieni aktorzy – Bartłomiej Topa, Leszek Lichota, Piotr Nowak i Waldemar Błaszczyk, którzy mają za sobą starty w zawodach triathlonowych. Bilety na premierowe przedstawienia (5 i 6 sierpnia) będą w sprzedaży od lutego 2016 roku.


Organizatorzy zapowiadają, że to tylko przedsmak tego, co czeka uczestników i kibiców Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia w 2016 roku. Informacje o tych i innych zaplanowanych działaniach będą podawane do publicznej wiadomości m.in. na stronie internetowej www.ironmangdynia.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/polandtriathlon


Wydarzenie odbędzie się w Gdyni po raz czwarty z rzędu. W tym czasie polski triathlon intensywnie się rozwijał i stał się stylem życia dla tysięcy osób w całym kraju. Progresowi sprzyja ulokowanie wydarzenia w Gdyni – nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się mieście, które jest symbolem sportowego sukcesu, walki o silną tożsamość i zdrowie. Przez ostatnie 4 lata wiele się zmieniło, ale jedno pozostało niezmienne – Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia wyznacza jakość organizacji imprez sportowych.

Dodano: 2015-11-26

Autor: Źródło: Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2016

Tagi: triathlon

Reklama