Już w najbliższą niedzielę 15 maja w Olsztynie odbędzie się pierwsza edycja zawodów Elemental Tri Series. Zawody rozegrane zostaną w okolicach Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel, gdzie znajdować się będzie start, strefa zmian oraz meta. Zawody w Olsztynie charakteryzują się niepowtarzalną atmosferą początku sezonu triathlonowego. To właśnie tutaj wielu zawodników postanawia po raz pierwszy w roku sprawdzić, jak udało im się przepracować okres zimowy. W stolicy Warmii spotkają się zarówno debiutanci i amatorzy, jak i ścisła czołówka krajowa.


Zawodnicy mają do wyboru jeden z trzech dystansów:
- olimpijski bez draftingu (1,5-40-10),
- sprinterski z dratingiem (0,75-20-5),
- supersprinterski z draftingiem (0,2-10-2,5).


Dodatkowo, na najkrótszym dystansie rozegraną zostaną Mistrzostwa Olsztyna w Triathlonie. Nowością w tym roku jest możliwość wystartowania w sztafecie na olimpijce, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Na dystansie sprinterskim przeprowadzona zostanie rywalizacja dla zawodników ścigających się o Puchar Polski w Triathlonie w kategoriach:
Generalna mężczyzn
Juniorzy 16-19 lat
Młodzieżowcy 20-23 lat
Generalna kobiet
Juniorki 16-19 lat
Młodzieżówki 20-23 lat
Dla młodych zawodników będzie dobra okazja, aby zebrać cenne doświadczenie oraz stanąć na linii startu z członkami Kadry Narodowej lub przyszłymi olimpijczykami.


Dystans supersprinterski pozwala na start w zawodach osobom, które są początkujące w tej dyscyplinie sportu oraz jest dobrym powodem do debiutu w triathlonie. Pokonanie etapu pływackiego, rowerowego oraz biegowego, którego dystanse wynoszą odpowiednio 0,2 km, 10 km oraz 2,5 km, nie wymaga specjalistycznego sprzętu i jest możliwe dla każdej aktywnej osoby. Na tym dystansie można wystartować już od 14 roku życia, dzięki czemu możliwe było dodanie kategorii młodzik.


Olsztyński triathlon zostanie rozegrany na widowiskowej trasie. Zawodnicy wystartują tuż przy molo leżącym w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel, a następnie wsiądą na rowery i będą podążać głównymi arteriami miasta m.in. ulicą Jeziorną, Sielską, Lotniczą, a także aleją Roberta Schumana. Jedna pętla trasy kolarskiej będzie liczyła 10 km. Trasa biegowa zostanie poprowadzona z CRS Ukiel alejkami wzdłuż ulicy Jeziornej oraz Sielskiej, a jedna pętla będzie miała długość 2,5 km.


Imprezą towarzyszącą triathlonowi są zawody biegowe dla dzieci Elemental Kids, które zostaną rozegrane również w niedzielę 15 maja. Najmłodsi mogą wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1 km (12-15 lat). Każdy zawodnik, który ukończy Elemental Kids Olsztyn otrzyma na mecie pamiątkowy medal.


Impreza w Olsztynie zainauguruje cykl Elemenal Tri Series. Następnie zawodnicy będą mogli ścigać się w Augustowie (12.06.2016), Blachowni koło Częstochowy (31.07.2016) oraz w Białymstoku (21.08.2016). Do klasyfikacji generalnej cyklu liczyć się będą starty w czterech imprezach serii.


Cały czas można zapisywać się na zawody w Olsztynie - zarówno na triathlon, jak i na zawody biegowe dla dzieci. Aby wziąć udział w imprezie należy zgłosić się przez specjalnie przygotowany formularz na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Zapisy przyjmowane są do dnia zawodów, czyli do 15.05.2016 r. go godziny 9:00. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej zawodów: www.triathlonseries.pl oraz na profilu cyklu na Facebooku: https://www.facebook.com/triathlonseriespl/ .

Dodano: 2016-05-09

Autor: Źródło: Labosport Polska

Tagi: triathlon

Reklama