Po dotychczasowych sukcesach frekwencyjnych i organizacyjnych podczas cyklu Garmin Iron Triathlon, w który wchodziła radkowska impreza, organizatorzy poszli o krok dalej i rozwijają wieloletnią tradycję tych zawodów.
Zawody triathlonowe w Radkowie od tego roku przybrały nową formułę i nazwę! Na triathlonowej mapie Polski pojawił się triathlon z prawdziwego zdarzenia, jakiego w Polsce jeszcze nie było – Garmin Triminator Radków! To daje olbrzymi potencjał na stworzenie największego w Europie Środkowo-Wschodniej triathlonu górskiego, który w niezwykłych okolicznościach przyrody będzie rozgrywany w Górach Stołowych!

Scenerią tegorocznej, pierwszej edycji zawodów w Radkowie będą niezwykle malownicze tereny m.in. Kotliny Kłodzkiej, która na co dzień przyciąga tysiące turystów i stanie się także areną zmagań sportowych. Listy startowe z dnia na dzień zapełniają się, a zawodnicy przystąpią do rywalizacji już 9 lipca 2017 r.

Garmin Triminator Radków nawiązuje do kultowego już filmu Terminator. Filmowy Terminator, czyli przybywający z przyszłości android, kojarzony jest powszechnie z doprowadzaniem się do granic (z łac. terminus), podobnie jak zawodnicy startujący w radkowskich zawodach potrafią doprowadzić się do granic swoich możliwości, a nawet je przekraczać i przenosić na jeszcze wyższy poziom. Zawody Triminator na dystansie 1/2 IM są wymagające, dystans 1/4 IM jest dla osób, które startowały już w triathlonach, natomiast dystans 1/8 IM może pokonać każdy rozpoczynający swoją przygodę z triathlonem i każdy, kto chce zasmakować prawdziwej triathlonowej atmosfery i postawić swoje pierwsze kroki w tej przepięknej dyscyplinie sportowej.

„Uważamy, że w Radkowie oraz w Górach Stołowych są idealne warunki do zorganizowania imprezy triathlonowej o charakterze górskim. Pływanie odbędzie się w przepięknie położonym Zalewie Radkowskim. Następnie zawodnicy zmierzą się ze słynną drogą Stu Zakrętów, gdzie na każdej pętli do pokonania będą mieli między innymi podjazd o długości około 8 kilometrów i średnim nachyleniu 4%. Trasa biegowa na najdłuższym dystansie wytyczona zostanie szlakami turystycznymi Parku Narodowego Gór Stołowych, a jej długość wyniesie 24 km. Bieg na krótszych dystansach zostanie rozegrany w całości po asfalcie. Trasa częściowo zostanie poprowadzona w Polsce, a częściowo na czeskiej ziemi”. – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.


Podczas zawodów, które odbędą się 9 lipca, na amatorów rywalizacji w górach czeka różnorodność tras:

Dzień sądu możemy porównać do dystansu 1/2 IM: 1,9 km – pływania, 90 km – jazdy na rowerze i 24 km – biegu)
I`ll be back(1/4 IM: 0,95 km – pływania, 45 km – jazdy na rowerze i 10,55 km – biegu)
Terminacja (1/8 IM: 0,475 km – pływania, 22,5 km – jazdy na rowerze i 5,275 km – biegu).

Start i meta zlokalizowane będą nad Zalewem Radkowskim. Na każdym z trzech dystansów można wystartować indywidualnie lub w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

Triathlon w Radkowie jest wyjątkowy ze względu na lokalizację i przepiękne tereny. Start w zawodach można połączyć z rodzinnym wypoczynkiem. Imprezą towarzyszącą Garmin Triminator Radków są przygotowane specjalnie dla najmłodszych zawody biegowe: Triminator Kids. Podobnie jak dorośli, dzieci i młodzież rywalizować mogą na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Na triathlon i na zawody biegowe dla dzieci można się jeszcze zapisać. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie zawodów: www.triminator.pl . Wszystkich pozostałych zachęcamy do kibicowania triathlonistom na trasie! Szczegółowe informacje na: www.triminator.pl oraz na profilu Facebook: www.facebook.com/triminatorpl

Dodano: 2017-06-21

Autor: Labosport informacja prasowa

Reklama