Garmin Iron Triathlon to jeden z najpopularniejszych i największych cykli triathlonowych w Polsce. W tym roku Garmin Iron Triathlon odbędzie w pięciu miejscowościach. Inauguracja cyklu będzie miała miejsce 22 maja w Piasecznie. Następnie triathloniści będą mieli okazję ścigać się 5 czerwca w Ślesinie, 19 czerwca w Radkowie i 3 lipca w Stężycy. Wielki finał cyklu zaplanowany jest na 17 lipca w Elblągu.


Zawodnicy do wyboru mają dystanse: 1/4 lub 1/8 Ironmana. Nowością w tym sezonie będzie możliwość wystartowania w trzyosobowej sztafecie na "ćwiartce", w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. Imprezą towarzyszącą jak co roku będzie Garmin Kids – zawody biegowe dla dzieci na trzech dystansach: 200, 500 i 1000 m.


Organizator, firma Labosport Polska, w ramach cyklu przygotowała akcję #jestemGIT, której celem jest przede wszystkim pokazanie przygotowań do startu w Garmin Iron Triathlon (w skrócie GIT). Dodatkowo akcja ma zmotywować niezdecydowanych do startu w GIT. W akcji mogą wziąć udział wszystkie osoby planujące start w imprezach z cyklu, zespoły, kluby triathlonowe, a także kibice, którzy w ten sposób chcą wesprzeć swoich bliskich w przygotowaniach do triathlonu.


By wziąć udział w akcji wystarczy robić zdjęcie lub nagrać krótki film z treningu triathlonowego i umieścić go na swoich profilach w mediach społecznościowych używając do tego hashtagu #jestemGIT. Dodatkowo w ramach akcji organizatorzy przygotowali konkursy, w których można wygrać akcesoria firmy Garmin oraz pakiety startowe w GIT. Konkursy odbywać się będą w serwisach społecznościowych Facebook oraz Instagram. Szczegółowe informacje umieszczone są na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.irontriathlon.pl oraz na profilu na Facebooku www.facebook.com/irontriathlon/


„Mamy nadzieję, że akcja #jestemGIT zachęci uczestników Garmin Iron Triathlon do dzielenia się z innymi swoimi postępami w treningach przygotowujących do startu w GIT. Chcemy pokazać, że treningi triathlonowe to nie tylko ciężka praca, ale także dobra zabawa” – powiedział Marcin Florek z Labosport Polska.


Do akcji firma Labosport zaprosiła m.in. SKS Elaktywni z Elbląg oraz klub GVT z Wrocławia. W ramach współpracy kluby otrzymają koszulki z logo GIT oraz hasłem akcji: #jestemGIT.

Dodano: 2016-02-04

Autor: Źródło: LABOSPORT Polska s.c.

Tagi: triathlon

Reklama