Wiele nowości czeka na uczestników Enea Bydgoszcz Triathlon. W zawodach weźmie udział rekordowa liczba 3300 zawodników. Organizatorzy przygotowali dużo atrakcji dla nich, jak
i kilkunastu tysięcy kibiców, którzy odwiedzą Bydgoszcz 8 i 9 lipca. To już trzecia edycja imprezy,
od tego roku wspiera ją także Enea jako partner tytularny.

Enea Bydgoszcz Triathlon ma już swoją historię, zawody odbędą się już po raz trzeci w samym centrum miasta. Na szybkich i widowiskowych trasach w Bydgoszczy z wyzwaniem jakim jest start w triathlonie zmierzy się aż 3300 zawodników, z czego aż połowę będą stanowić debiutanci.
- Miejsca na listach startowych Enea Bydgoszcz Triathlon są już praktycznie wypełnione od kilku miesięcy. Ostatnie 100 pakietów startowych na dystansie 1/8 i po kilka dla rywalizacji sztafetowej czeka na chętnych do podjęcia sportowego wyzwania. Tym bardziej cieszymy się, ze tegoroczna edycja wydarzenia zyskała strategicznego partnera – firmę Enea. Dzięki jej wsparciu możemy zapewnić dodatkowe atrakcje dla kibiców i mieszkańców Bydgoszczy – opowiada Aleksander Skorecki, prezes Stowarzyszenia Ars Athletica, organizatora wydarzenia.

- Dla nas wspieranie imprezy, w której udział wymaga od zawodnikow niesamowitej energii i hartu ducha to powód do radości. Jesteśmy zadowoleni z coraz większej popularności jaką cieszy się triathlon w Bydgoszczy - jednym z najważniejszych dla nas miast na terenie dystybucji Enei. Konsekwentnie bowiem angażujemy się i wspieramy wyjątkowe wydarzenia pozytywnie postrzegane przez Mieszkańców naszego obszaru działania – powiedział Piotr Ludwiczak, kierownik Biura Public Relations. - W tym roku zawody będą miały nie tylko charakter sportowy, ale także charytatywny bo włączyła się w nie także nasza Fundacja – dodał

Enea Bydgoszcz Triathlon to jedna z najbardziej znanych imprez triathlonowych w Polsce. W dniach 8 i 9 lipca 2017 profesjonaliści i amatorzy wystartują w zawodach, które odbędą się w samym centrum Bydgoszczy.

Zmagania odbędą się na dwóch dystansach:
1/8, dystans super krótki (475 m pływania/22 km jazdy rowerem /5,5 km biegu),
1/4, dystans krótki (950 m pływania/44 km jazdy rowerem /10,8 km biegu).
Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników, a także Mistrzostwa Polski osób niewidomych i niedowidzących oraz Quadrathlon.

Rolling Start
Rywalizacja podczas Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się na dobrze już znanym zawodnikom trasach. Istotną zmianą będzie wprowadzenie zasady tzw. „Rolling Start” przy rozpoczęciu rywalizacji.

- Od dłuższego czasu obserwowaliśmy działanie tego systemu startu imprezy triathlonowej i zdecydowaliśmy się go wprowadzić ze względu na wzrost komfortu i bezpieczeństwa zawodników na etapie pływackim. Całość startujących na danym dystansie zostanie podzielona na trzy grupy (zaawansowaną, mniej zaawansowaną i debiutantów), w ramach których zawodnicy będą ustawiali się według deklarowanego czasu pływania. Uczestnicy będą co kilka sekund wchodzić do wody w 3-osobowych grupach ze specjalnie przygotowanych pomostów - opowiadał Jakub Kubiński, dyrektor sportowy Enea Bydgoszcz Triathlon. - Pozwoli to nam zmniejszyć tłok w wodzie i zwiększyć przepustowość trasy kolarskiej, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości pływania w grupie z zawodnikami o podobnym poziomie zaawansowania – dodał Kubiński.

Enea Bieg Nocny i akcja charytatywna
Enea Bydgoszcz Triathlon to wydarzenie o charakterze społecznym. Już podczas zapisów uczestnicy przekazali blisko 10 000 zł na trzy organizacje pożytku publicznego. Teraz, dzięki wsparciu Fundacji Enea, kibice i uczestnicy mogą zaangażować się w kolejną akcję podczas sportowej rywalizacji!
W nocy z 8 na 9 lipca odbędzie się wyjątkowy, Enea Bieg Nocny z dziesiątkami atrakcji świetlnych w centrum Bydgoszczy. Całość opłaty wpisowej (10zł) zostanie podwojona przez Fundację Enea i przekazana dla Fundacji Wiatrak, która działa na rzecz dzieci i młodzieży, a szczególną troską obejmuje osoby niepełnosprawne i potrzebujące. Trasa biegu będzie liczyć 5300 metrów i będzie wiodła bulwarami oraz uliczkami Starego Miasta. Każdy z uczestników pokonujących trasę otrzyma wyjątkową koszulkę oraz medal na mecie, a przy tym aktywnie wesprze zbiórkę na cel charytatywny. Obowiązuje limit 500 uczestników, a zapisy na Enea Bieg Nocny zostały uruchomione 9 czerwca.

Food Truck Festiwal
Energię w trakcie Enea Bydgoszcz Triathlon będzie można uzupełnić na Food Truck Festiwal, czyli festiwalu mobilnych barów i restauracji. Pojawi się na nim aż 20 food-trucków, które będą serwować dania kuchni z całego świata, pyszne napoje i desery. Food Truck Festiwal będzie odbywać się na parkingu przy Artego Arenie od piątku, 7 lipca do niedzieli 9 lipca.

Strefy Enei i Mercedes-Benz
Na zawodników i kibiców czekają także dwie wyjątkowe strefy. Pierwsza z nich zapewniana przez Eneę, zapewni relaks i dużo dobrej rozrywki na świeżym powietrzu. O dodatkowe emocje i niespodzianki zadba także Mercedes-Benz Auto Frelik, oficjalny partner motoryzacyjny Enea Bydgoszcz Triathlon!

O Enea Bydgoszcz Triathlon
Tutaj pozytywna energia uczestników spotyka się z profesjonalizmem i zaangażowaniem organizatorów. Efektem tych starań są tytuły Debiut Roku (2015) i Impreza Roku (2015 i 2016) przyznane zawodom przez środowisko triathlonowe. Enea Bydgoszcz Triathlon to nie tylko największe sportowe wydarzenie w Bydgoszczy, ale także doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Więcej informacji o wydarzeniu: www.BydgoszczTriathlon.pl

O Enei:
Grupa Enea to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę Klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,5 mln Klientów. Do Enei Operator należy sieć dystrybucyjna w północno-zachodniej Polsce (ok. 1/5 powierzchni kraju). Grupa zatrudnia w całej Polsce 15,7 tys. Pracowników, którzy tworzą innowacyjny koncern surowcowo-energetyczny. Do Grupy Enea należą dwie ważne elektrownie systemowe: Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec. W ramach Grupy działa również Lubelski Węgiel Bogdanka – kopalnia jest głównym dostawcą surowca do należących do Grupy elektrowni. Działalność Grupy Enea obejmuje również energetykę cieplną w zakładach w Białymstoku, Obornikach i Pile. Więcej informacji o firmie i jej ofercie: www.enea.pl

Dodano: 2017-06-13

Autor: Informacja prasowa Enea Bydgoszcz Triathlon

Reklama