Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego zbliża się wielkimi krokami. Do imprezy zostało już niespełna tydzień, a na liście startowej można znaleźć rekordową liczbę uczestników z dotychczasowych 14 edycji malborskiego triathlonu. Już 6 września ponad 530 osób zmierzy się z dystansem Ironman (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu) oraz ½ Ironman (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu).


Pływanie zostanie rozegrane w rzece Nogat u stóp Zamku Krzyżackiego, a triathloniści na dystansie Ironman wystartują już o godzinie 6:00. 3 godziny później na linii startu staną osoby chcące zmierzyć się z popularną „połówką”. Strefa zmian zostanie zlokalizowana na „Campingu Nad Stawem”, natomiast trasa kolarska wytyczona zostanie na pętlach po 30 km po płaskim i szybkim asfalcie. Bieg zostanie przeprowadzony na pętlach po 7 km każda, a triathloniści z całego kraju będą mogli przebiec przez Zamek, co jest niewątpliwą atrakcją dla przyjezdnych!.


Podobnie jak w roku ubiegłym do Castle Triathlon Malbork zgłosiła się czołówka polskiego triathlonu, a na liście startowej można znaleźć m.in. ubiegłorocznych zwycięzców – Wojciecha Łachuta i Mikołaja Lufta. Ponadto w Malborku wystartują medaliści Mistrzostw Polski – Marcina Ławicki i Adam Głogowski. Poza pretendentami do zwycięstwa na linii startu stanie także Minister Sportu Adam Korol, który pobiegnie w charytatywnej sztafecie dla osób ze stwardnieniem rozsianym.


Szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć na www.castletriathlon.com

Zapraszamy także na facebookowy profil imprezy www.facebook.com/castletri

Dodano: 2015-08-31

Autor: Źródło: Labosport

Tagi: triathlon

Reklama