Fani fińskich zegarków marki Polar po prawie pięciu latach doczekali się następcy bardzo udanego modelu V800. Nowy Vantage kierowany jest zarówno do profesjonalnych zawodników jaki aktywnie trenujących sportowców, przede wszystkim biegaczy, kolarzy i triathlonistów.

Naszym zdaniem żaden triathlonista nie może obyć się bez roweru szosowego. Startujący w zawodach w formule Ironman, nawet jeśli może pozwolić sobie na zakup triathlonowej maszyny startowej, to potrzebuje roweru szosowego jako niezbędnego narzędzia treningowego. Ale nie tylko. Szosówka będzie także umożliwiała kontrolny start w zawodach szosowych lub normalną szosową jazdę z kolegami, kiedy drogocennej triathlonówki po prostu szkoda. Jednak poza zawodami Ironman są także te organizowane w formule olimpijskiej, podczas których na rowerze triathlonowym startować nie wolno. Dopuszczane są wyłącznie rowery szosowe spełniające wymogi UCI. Jak widać, szosówka jest niezbędna, ponieważ z powodzeniem może pełnić funkcję roweru zarówno treningowego, jak i startowego. Chyba że masz w ręku slot na Hawaje. W takim wypadku szosówka będzie równie potrzebna, ale po co od razu martwić się na zapas.

To nowy model długiego kasku aerodynamicznego, który ma wpływać na uzyskiwanie jak największych prędkości na odcinku rowerowym. Race 8 wykonany jest w technologii PC hardshell, dzięki czemu kask ma być lekki i dawać odpowiednią ochronę podczas upadku.

Technologia inteligentnej baterii zapewnia niezwykle długi czas działania źródła zasilania, odpowiedni do wszystkich aktywności z wykorzystaniem GPS. Model Suunto 9 wyposażony jest w baterię o długim czasie działania (do 120 godzin z GPS) oraz inteligentny system zarządzania energią źródła zasilania z inteligentnymi przypomnieniami.

Swoja premierę zegarek miał rok temu. Wszedł do kolekcji jako następca popularnego modelu M400. Nowy model zachował łudząco podobny wygląd do starszego brata, jednak w jego wnętrzu znalazła się nowsza elektronika, pojawiły się też dodatkowe funkcje.

Z tym gadżetem można poczuć się jak pilot śmigłowca szturmowego, dane z jazdy wyświetlane są bezpośrednio „do oka” bez konieczności odrywania wzroku od trasy. Specjalny czujnik odpowiedzialny jest za dopasowanie poziomu jasności prezentowanych danych do warunków otoczenia.

Plecak przeznaczony do biegania, niezbędny podczas etapu biegowego extremalnych zawodów triathlonowych. Posiada kilka ciekawych i przydatnych rozwiązań. Jednym z nich jest charakterystyczne zawieszenie szelek na górze plecaka, co nie krępuje ruchów podczas biegu, zapewniając jednocześnie stabilność ładunku.

Załóżmy że jesteś "początkującym" biegaczem. Początkującym w tym sensie, że od jakiegoś czasu się ruszasz, trochę nawet schudłaś a w szafie jest już kilkanaście numerów startowych i pamiątkowych medali które dzieci podbierają do swoich zabaw. Nawet jeżeli udało ci się raz czy dwa przebiec półmaraton i jesteś z siebie bardzo dumna to był spontan, ale wiesz też, ile cię to kosztowało i teraz masz wrażenie, że w swoim biegowym rozwoju stoisz w miejscu.

Garmin ma obecnie w ofercie kilka nowych zegarków dedykowanych triathlonistom. Są to urządzenia serii Fenix 5 będące rozwinięciem linii Fenix 3 oraz Forerunner 935, który zastępuje model 920XT. Na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie, jednak różni je kilka istotnych cech.

Marka Mio zaprezentowała pierwszy w swojej ofercie zegarek z funkcją GPS i wbudowanym czujnikiem pracy serca – MiVia Run 350. Przeznaczone dla biegaczy urządzenie analizuje dane na temat sprawności fizycznej organizmu, schematy z poprzednich sesji ćwiczeń i osiągnięte wyniki, by tworzyć na ich podstawie indywidualne rekomendacje treningowe.

W sprzedaży dostępny jest już Forerunner 935 – biegowy i triathlonowy zegarek GPS z nowymi narzędziami pomiaru wydolności i technologią nadgarstkowego pomiaru tętna Elevate™1. Oprócz całodobowego pomiaru tętna Forerunner 935 posiada nowe funkcje, pozwalające sportowcom dostosować swój trening i regenerację,

Mocno nieszablonowe, kolorowe buty na grubej podeszwie bez trudu przyciągają spojrzenie i wzbudzają zainteresowanie wielu osób - również tych niezwiązanych ze sportem. Światowe media obiegły zdjęcia Britney Spears ćwiczącej w butach Hoki czy Stevena Spielberga udzielającego w nich wywiadu podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Buty, nowość na sezon 2017, przeznaczone są do biegania po twardych nawierzchniach na średnich oraz długich dystansach, dla użytkowników ze stopą neutralną lub supinującą.

W dniu odbioru dumnie stanęliśmy na postumencie fittingowym, ja i Vento. Wstępna diagnoza wykazała konieczność dopasowania lemondki, podłokietników oraz poziomu nietypowego dla mnie siodła. Rama w rozmiarze 480 mm „S” idealnie komponowała się z moim wzrostem 165 cm.

Przekonamy cię, że miernik mocy ma sens i wytłumaczymy dlaczego.

Zaledwie rok Canyon kazał czekać na tańszą wersję swojej triathlonówki. Chociaż ze starszym bratem łączą go nazwa i bardzo zbliżony wygląd, to testowany w tym miejscu Speedmax CF jest zupełnie nowym rowerem.

Nawet u najbardziej zblazowanych testerów taki rower wywołuje mimowolne pocenie dłoni, tiki i wypieki na policzkach. Rasowy bolid pojawił się u nas, żeby potwierdzić przydatność na trasie rowerowej Mistrzostw Świata Ironman 70.3, które odbywały się w Australii.

Wyniki licznych badań i testów wskazują jednoznacznie: im wyższy profil obręczy, tym lepszy efekt aerodynamiczny. Ale...

Pod tym pojęciem rozumiemy rower, który nie tylko pozwala startować w zawodach triathlonowych, ale także daje realne szanse na ich wygrywanie. My przyjęliśmy cztery kryteria, które pozwalają to osiągnąć: carbonowa rama, wyścigowa geometria, szybki napęd zestawiony z komponentów średniej lub wyższej klasy, a przy tym wszystkim możliwie jak najniższa cena.

Na podstawie naszych testów możemy stwierdzić, że największy zysk czasowy w trakcie wyścigu dają: dobrze ustawiona pozycja, odpowiednie koła i dobrze dobrany kask. Jednak biorąc pod uwagę koszty, jakie trzeba ponieść na rzecz szybszego dotarcia na metę, kask zdecydowanie wygrywa z kołami.

Triathlon nie jest typową dyscypliną sportu. Powodów można wymienić wiele, jednak jednym z najbardziej ekscytujących jest to, że praktycznie każdy, także czytający ten tekst, może wywalczyć sobie prawo do startu w mistrzostwach świata. I twoich szans nie przekreśla fakt, że nie trenujesz od przedszkola. Możesz zacząć po pięćdziesiątce, a w tym numerze znajdziecie historie, które to potwierdzają.

Firma Garmin wprowadza do swojej oferty multisportowych, outdoorowych zegarków GPS nowe modele z serii fēnix: fēnix 5S, 5 i 5X. Modele te różnią się między sobą głównie wzornictwem, a przede wszystkim rozmiarem. Najmniejszy i najlżejszy jest fēnix 5S. Stworzony został dla osób o drobnych nadgarstkach, ma kopertę o średnicy 42 mm.

Oto Recognizer – projekt będący bardziej rzeźbą niż działającym rowerem, powstały we współpracy z Kegelmann Technik i SRAM Road.

Telefony komórkowe mogą spełniać coraz więcej funkcji a to jeden z powodów dlaczego coraz trudniej się z nimi rozstać. Problem w tym, że wraz ilością pełnionych ról urosły także ich gabaryty i nagle okazało się, że przestały mieścić się w kieszeni przez co coraz słabiej nadaje się do spełniania swoje podstawowej funkcji szczególnie dla ludzi aktywnych.

Pianka pływacka dopasowana do kobiecej anatomii, przeznaczona zarówno do treningów jak i startów w zawodach, szczególnie skuteczna w zimnych wodach. Producent deklaruje komfort termiczny przy temperaturze wody powyżej 14°C.

Rodziny z dziećmi, które chcą aktywnie spędzać wolny czas – STOP, co to jest wolny czas!? No dobrze złóżmy, że inne rodziny z dwójką małych dzieci są lepiej zorganizowanie niż ja.

Nowy rower do jazdy indywidualnej na czas i triathlonu na sezon 2017 francuskiego producenta wygląda imponująco.

Długo oczekiwana nowa generacja zegarków multisportowych Suunto juz niebawem będzie dostępna. Na rozwiązanie Suunto Spartan dla sportowców multisportowych i podróżników składają się zegarki GPS Spartan Ultra oraz Spartan Sport GPS, odnowiona usługa Suunto's Movescount.com oraz aplikacje smartfonowe do iPhone'a i Androida.

Policzyliśmy, że na zeszłorocznych zawodach Herbalife Ironman 70.3 w Gdyni mniej niż jedna trzecia zawodników wystartowała na specjalistycznych maszynach triathlonowych. Zdecydowana większość ścigała się na standardowych rowerach szosowych. Warto zdać sobie sprawę, że gdyński triathlon to specyficzna impreza, zdecydowanie najbardziej w Polsce „nasycona” specjalistycznym sprzętem.

Rowery triathlonowe to wysoce wyspecjalizowane maszyny startowe. Rowerowa F1. Liczą się osiągi. Całkowicie podporządkowano im komfort jazdy, łatwość prowadzenia, niską masę czy przystępność w obsłudze. Z tego powodu używanie triathlonówki do realizacji standardowych treningów czy wręcz jazdy w otwartym ruchu ulicznym, nie wspominając o jeździe dla przyjemności, jest mocno utrudnione, a nawet niebezpieczne.



Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35

Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35